ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/17 14:59:34
سرویس سیاسی
بروجردی در واکنش به ادعای دخالت ایران در مصر:

ایران نگران مصر است ولی دخالتی در اوضاع داخلی آن ندارد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه در عرف بین‌الملل،اظهارنظر درباره اوضاع سایر کشورها به معنای دخالت نیست، هر گونه ادعای مداخله ایران در امور داخلی مصر را کذب خواند.
ایران نگران مصر است ولی دخالتی در اوضاع داخلی آن ندارد رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه در عرف بین‌الملل،اظهارنظر درباره اوضاع سایر کشورها به معنای دخالت نیست، هر گونه ادعای مداخله ایران در امور داخلی مصر را کذب خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/33349.jpg ایران,نگران,مصر,است,ولی,دخالتی,در,اوضاع,داخلی,آن,ندارد Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره اظهارات سخنگوی وزارت خارجه مصر مبنی بر دخالت ایران در بحران‌های داخلی این کشور، گفت: بحران‌ها و اتفاقات مصر آنقدر گسترده و دارای انعکاس جهانی است که همه کشورها درباره آن اظهارنظر می‌کنند و این امر، طبیعی‌ترن عکس‌العمل جمهوری اسلامی ایران است که موضع خود را نسبت به حادثه‌ای بسیار مهم در یک کشور خاورمیانه، بیان کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: همه کشورها از جمله ایران در موضوع مصر اظهارنظر می‌کنند و مفهوم آن هم به لحاظ عرف بین‌الملل به هیچ وجه دخالت نیست؛ ضمن آنکه تهران هیچ رابطه‌ای با قاهره ندارد و حضورش در آن کشور، در حد دفتر حافظ منافع است.

بروجردی با اشاره به اینکه ایران بارها اعلام کرده مسائل داخلی مصر باید با اراده مردم این کشور حل شود، تصریح کرد: اظهارات سخنگوی وزارت خارجه مصر مبنی بر دخالت ایران در بحران‌های داخلی مصر، فرافکنی عدم توان مدیریت مسائل داخلی کشور و انحراف افکار عمومی از واقعیت‌های صحنه مصر است.

وی با تاکید بر اینکه ادعای دخالت ایران در امور داخلی مصر غیرواقعی است، بیان کرد: دنیا می‌داند که ایران هیچ دخالتی در امور داخلی مصر ندارد؛ ولی تهران نگران وضعیت مصر به لحاظ ناآرامی‌ است و معتقدیم که شأن ملت انقلابی مصر این است که هر چه سریع‌تر این بحران را سپری و آرامش برقرار شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره کنار گذاشتن مرسی از قدرت، گفت: اگرچه در اکثر تحلیل‌ها، عملکرد مرسی و اشتباهات وی به عنوان عامل اصلی تحولات و بحران‌های مصر ارزیابی شد ولی باید توجه کرد که مرسی در چارچوب دموکراسی شناخته شده در جهان امروز و از طریق انتخابات به قدرت رسید و به هم زدن این قاعده با استفاده از قدرت نظامی پذیرفته نیست.

وی افزود: ایران معتقد است به آزادی و رای ملت‌ها باید احترام گذاشت و امیدواریم تغییرات ایجاد شده به لحاظ ساختار سیاسی در مصر به گونه‌ای باشد که مجددا شرایط سوء استفاده آمریکا و رژیم صهیونیستی در این کشور به وجود نیاید.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی، ایجاد اختلاف و آشوب در کشورهای اسلامی است و به همین دلیل، بعد از شکل‌گیری بیداری اسلامی در منطقه، این دو تمام توانمندی‌های خود را در جهت انحراف بیداری اسلامی از این مسیر و ایجاد اختلافات قومی و مذهبی به کار گرفتند که نمونه به‌روز آن، بحران مصر است.

بدر عبدالعاطی، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه مصر در ادعایی ایران را به دخالت در امور داخلی این کشور متهم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet