خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/18 10:04:00
سرویس فرهنگی
جعفرپور:

سریال‌های ماه رمضان نباید صرفا جنبه سرگرمی داشته باشند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با انتقاد از نحوه ساخت سریال‌های ماه مبارک رمضان در سال‌های قبل، گفت: کارگردانان و دست اندرکاران ساخت سریال‌های این ماه مبارک بدانند که کار آنها کاری ارزشی و عبادی بوده بنابراین نباید تنها از دیدگاه درآمدزایی و سرگرمی به آن نگریسته شود.
سریال‌های ماه رمضان نباید صرفا جنبه سرگرمی داشته باشند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با انتقاد از نحوه ساخت سریال‌های ماه مبارک رمضان در سال‌های قبل، گفت: کارگردانان و دست اندرکاران ساخت سریال‌های این ماه مبارک بدانند که کار آنها کاری ارزشی و عبادی بوده بنابراین نباید تنها از دیدگاه درآمدزایی و سرگرمی به آن نگریسته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/9568.jpg سریال‌های,ماه,رمضان,نباید,صرفا,جنبه,سرگرمی,داشته,باشند Icana
جمشید جعفرپور در گفت‌ وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، فضای ماه مبارک رمضان را با توجه به آمادگی روحی و ذهنی عموم مردم نسبت به مسائل معنوی و دینی فرصت بسیار مناسبی برای صداوسیما دانست تا بتواند پیام‌های متناسب با این ماه مبارک را در قالب‌ برنامه‌های مختلف ارایه دهد.
 
نماینده مردم لارستان، خنج و گراش درمجلس شورای اسلامی٬ تصریح کرد: مسئولان و سیاستگذاران صدا وسیما متوجه این باشند که طبق هر شیوه‌ای سریال ساخته و در هر قالبی ارایه می‌‌کنند نکته اساسی موردنظر قرآن در ماه رمضان  که تذکر و یادآوری به انسان است مورد غفلت قرار نگیرد.
 
جعفرپور افزود: صدا وسیما در سریال‌های که سفارش ساخت آنها را داده یا خریداری می‌کند باید چارچوب‌های متناسب با ماه مبارک رمضان را مشخص کند تا محتوای سریال‌ها به سلیقه شخصی افراد واگذار نشود بلکه طبق آن سیاستی که سازمان درنظر می گیرد تهیه شود.
 
وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های صدا وسیما در ماه رمضان نباید صرفا جنبه سرگرمی و پرکردن وقت مردم را داشته باشد، گفت: بلکه باید جنبه معنوی مناسب با این ماه در نظرگرفته شود و از محتوای بالا و غنی برخوردار و دارای معنا و مفهوم باشد، اگر هم در قالب طنز تهیه می شود که آنهم به نوعی نیاز مخاطبان است نباید به نحوی باشد که به لودگی و صرف وقت تبدیل شود.
 
وی با بیان اینکه سریال‌ها باید سلیقه همه مخاطبان را در نظر بگیرد، تاکید کرد: اگرچه در سال‌های گذشته سریال‌های خوبی متناسب با حال و هوای ماه مبارک رمضان ساخته شده اما متاسفانه بسیاری سریال‌ها هم صرف پرکردن وقت و سرگرمی و فاقد پیام ارزشی بوده است.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی٬ افزود: در این زندگی پرهیاهو و پرمشغله امروز که هرشخصی به نحوی مشغول امور روزمره خود است ماه مبارک رمضان فرصت ارزشمندی است که خداوند در اختیار انسانها قرار داده تا در آن بتوانند به تهذیب نفس و راز و نیاز با پروردگار خود بپردازند./
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet