خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/18 12:37:17
سرویس اقتصادی
قادری:

پولشویی در اقتصاد ایران کمرنگ‌تر از سایر کشورها است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه پدیده پول شویی عارضه ای است که کم و بیش در کلیه جوامع وجود دارد اما دراقتصاد ایران این پدید به مراتب کمتراز سایر کشورها است ،گفت: منابع و درآمدهایی که از راه غیر قانونی مانند قاچاق و غیره بدست می آیند چون ثبت نمی شوند می تواند ضربه های غیر قایل جبرانی به اقتصاد و نظام مالیاتی کشور بزند.
پولشویی در اقتصاد ایران کمرنگ‌تر از سایر کشورها است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه پدیده پول شویی عارضه ای است که کم و بیش در کلیه جوامع وجود دارد اما دراقتصاد ایران این پدید به مراتب کمتراز سایر کشورها است ،گفت: منابع و درآمدهایی که از راه غیر قانونی مانند قاچاق و غیره بدست می آیند چون ثبت نمی شوند می تواند ضربه های غیر قایل جبرانی به اقتصاد و نظام مالیاتی کشور بزند. https://cdn.icana.ir/d/019/40192.jpg پولشویی,در,اقتصاد,ایران,کمرنگ‌تر,از,سایر,کشورها,است Icana

جعفر قادری درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود:پول هایی که منشاء غیر قانونی دارند و سعی می شود با انجام فرآیندهایی و یا دریافت و پرداخت هایی قانونی و موجه جلوه داده شوند پولشویی می نامند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: منابع ودرآمدهایی که از راههای غیر قانونی مانند تجارت مواد مخدر، مشروبات الکلی و قاچاق بدست مِی آید معمولا رقم هایی قابل توجه ای است که اگر با پدیده پولشویی به نوعی مشکلاتشان حل و قانونی شوند می تواند به اقتصاد کشور ضربه بزند.   

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: این نوع درآمد های نامشروع و غیر قانونی می تواند فعالیتهای قانونی را تحت شعاع قرار بدهد.

قادری ادامه داد: اگر با این پدیده مقابله جدی نشود انگیزه کسانی را که مبادرت به این کار می کنند به دلیل کسب سودهای کلان از این راه افزایش می یابد.

وی افزود: چون پول هایی که از راههای غیر قانونی  بدست می آیند نقل وانتقالشان ثبت و ردیابی نمی شود می تواند به نظام مالیاتی و اقتصاد کشورها ضربه بزند البته خوشبختانه در این زمینه همه کشورهای جهان متحد هستند که با این پدیده مقابله کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: در کشور قانون مبارزه با پولشویی وجود دارد و اگر در این زمینه خلاء قانونی هست باید با همکاری قوه قضائیه و نهادهای مسئولیتی رفع شود./

پایان پیام.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet