خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1392/04/17 17:51:06
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آیت الله حسینی بوشهری:

اظهارات اخیر شیخ الازهر فرصتی برای ایجاد وحدت میان شیعه و سنی است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور اظهارات اخیر شیخ الازهر را فرصتی برای ایجاد وحدتی مستحکم میان شیعه و سنی عنوان کرد و گفت: همه علمای الازهر و علمای دیگر کشورهای اسلامی باید بر این محور تأکید کنند تا شاهد ظهور صلح، مسالمت، همدلی و همراهی در میان امت اسلامی باشیم.
اظهارات اخیر شیخ الازهر فرصتی برای ایجاد وحدت میان شیعه و سنی است مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور اظهارات اخیر شیخ الازهر را فرصتی برای ایجاد وحدتی مستحکم میان شیعه و سنی عنوان کرد و گفت: همه علمای الازهر و علمای دیگر کشورهای اسلامی باید بر این محور تأکید کنند تا شاهد ظهور صلح، مسالمت، همدلی و همراهی در میان امت اسلامی باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/16718.jpg اظهارات,اخیر,شیخ,الازهر,فرصتی,برای,ایجاد,وحدت,میان,شیعه,و,سنی,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری درباره اظهارات اخیر شیخ الازهر مبنی بر ایجاد وحدت میان شیعه و سنی و حمایتش از شیعیان به عنوان یکی از مذاهب اسلامی اظهار کرد: وحدت بین امت اسلامی چه شیعه و چه سنی یکی از آرزوهای دینی همه است. ما معتقدیم اگر پیامبر امروز در میان امت اسلامی بود، فرمان و دستوری غیر از وحدت، یکدلی و زندگی در کنار هم نمی داد.
او اتفاقات اخیر مصر را زنگ خطری برای امت اسلامی عنوان کرد و گفت: رویدادهایی که اخیرا در مصر اتفاق افتاده است از جمله شهادت شیخ شحاته و چند نفر از همراهانشان، زنگ خطری هم برای امت اسلامی و هم برای مصر با آن فرهنگ و سابقه است.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، اظهارات اخیر شیخ الازهر را مستحق استقبال از سوی شیعیان دانست و تصریح کرد: ما از کلام شیخ احمد طیب استقبال می کنیم اگر سخنان امروز رییس الازهر زودتر از ایشان و دیگر علمای جهان اسلام می شنیدیم شاید شاهد اتفاقات ناگواری نبودیم که متاسفانه روز به روز علیه شیعه مطرح می شود. امروز عده ای در جهان اسلام به نام اسلام و دین، بحث تکفیر و قتل شیعه را مطرح می کنند که این مباحث مناسب با فرهنگ دینی ما نیست، فرهنگ دینی امت اسلامی در حقیقت فرهنگ زندگی مسالمت آمیز است.
آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: اگر پیروان ادیان دیگر سر جنگ با امت اسلامی نداشته باشند، شیعیان با آنها نیز بحث زندگی مسالمت آمیز را مطرح می کنند؛ چطور ممکن است در خانواده بزرگ امت اسلامی، کسانی که "لا اله الا الله" و "محمد رسول الله" می گویند و به سمت قبله واحدی نماز می خوانند و به قرآن کلام الهی معتقدند، عده ای عده ی دیگر را تکفیر کنند و حکم به قتل آنها بدهند.
او رسانه ها را به پرداختن بیشتر به سخنان اخیر احمد طیب دعوت کرد و گفت: رسانه ها باید به سخنان علمای الازهر از جمله احمد طیب و دیگر علمای کشورهای اسلامی بیشتر بپردازند، از سوی دیگر علمای کشورهای اسلامی با ادبیاتی سخن بگویند که ادبیات صلح، مسالمت، همدلی و همراهی باشد. امت اسلامی می توانند در کنار هم زندگی کنند و دشمنان مشترک خود را مدنظر قرار داده و توطئه های آنها را شناسایی کنند که در این راستا پیام امروز شیخ الازهر پیام بسیار خوبی است.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور به اظهار احمد طیب در مورد آمادگیش برای سفر به نجف اشرف اشاره کرد و افزود: شیعیان در نجف اشرف حضرت آیت الله سیستانی را دارند، ایشان نسبت به اهل سنت تعبیراتی دارند و می فرمایند امت اسلامی نه تنها دوستان ما هستند بلکه بردران ما و در حقیقت از خود ما هستند، در کنار نظر این مرجع بزرگ، می توان به فتوای مراجع بزرگ در مورد حرمت گذاری به اهل سنت و فتوای رهبر جمهوری اسلامی در جلوگیری از هتک حرمت، همه نشان دهنده این است که شیعه در این میدان پیام اصلی خودش را به امت اسلامی منتقل کرده است. ما نگرانیم افرادی افراطی و افرادی که شاید با واسطه دیگران تحریک شوند، در فضای آرام جامعه اسلامی تشدد و تفرقه ایجاد کنند. امیدواریم این سخنان و سخنان مشابه از سوی دیگر علما یک فضای پر از امید، محبت و آشتی میان پیروان رسول الله به وجود بیاورد.
آیت الله حسینی بوشهری در پاسخ به اینکه چه کسانی مانع وحدت میان شیعه و سنی می شوند؟ گفت: دشمنان ما اگر بتوانند تفرقه در میان امت اسلامی ایجاد کنند، زمینه برای سوء استفاده آنها از منابع ثروت های امت اسلامی فراهم خواهد شد. تعبیر معروفی است که "تفرقه بینداز و حکومت کن" یکی از مصادیق بارز سعی در ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی همین مساله است چرا که دشمنان تصور می کنند اگر بتوانند در ایجاد تفرقه میان امت اسلامی موفق شوند و جامعه اسلامی و امت اسلامی را دچار تشدت کنند و عده ای را علیه عده دیگر بشورانند، در این حال امت اسلامی احساس تنهایی می کند و پشتیبانی لازم را از درون از دست می دهند و پناه به بیگانگان می برند در این صورت  ناگزیر می شوند از امکانات تسلیحاتی کشورهای بیگانه استفاده کنند. آنان می خواهند از این طریق آتش اختلاف را دامن بزنند و شعله ور کنند و در نتیجه کاری کنند که دشمنان اصلی فراموش شوند.
به گزارش شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در پایان گفت: امروز و در این شرایط اگر آنها موفق شوند به جای مطرح شدن اسراییل به عنوان دشمن کینه توز امت اسلامی، شیعه را به عنوان جایگزین اسراییل به صورت دشمن مطرح کنند دشمنان خیلی سود می برند. در این صورت اسراییل با خیال راحت به برنامه هایش ادامه می دهد و شروع به ساخت و ساز و اشغال سرزمین های فلسطین می کند و از سوی دیگر کشورهای اروپایی و غربی هم از امکانات و منابع سرشار امت اسلامی استفاده می کنند و به یغما و غارت می برند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet