ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/17 18:47:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_

جزئیات طرح اصلاح آئین‌نامه کمیسیون امنیت ملی/ پیشنهاد تشکیل ۲کمیته‌ جدید در کمیسیون

کمیسیون امنیت ملی مجلس طرحی را در دست بررسی دارد که در صورت تصویب نهایی، ۲ کمیته جدید در این کمیسیون تشکیل می‌شود.
جزئیات طرح اصلاح آئین‌نامه کمیسیون امنیت ملی/ پیشنهاد تشکیل ۲کمیته‌ جدید در کمیسیون کمیسیون امنیت ملی مجلس طرحی را در دست بررسی دارد که در صورت تصویب نهایی، ۲ کمیته جدید در این کمیسیون تشکیل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/13468.jpg جزئیات,طرح,اصلاح,آئین‌نامه,کمیسیون,امنیت,ملی/,پیشنهاد,تشکیل,۲کمیته‌,جدید,در,کمیسیون Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به موضوع اصلاح آیین‌نامه داخلی این کمیسیون، گفت: مجلس شورای اسلامی یک آیین‌نامه کلی دارد که در آن روش کار و فرآیندها در کمیسیون‌های تخصصی تشریح شده است اما کمیسیون‌ها نیز یک آیین‌نامه داخلی دارند که نحوه تشکیل جلسات، میزان و تعداد حضور اعضا، ترددهای اعضای کمیسیون، فرآیند بررسی و تصویب طرح‌ها و لوایح و غیره در آن گنجانده‌ می‌شود.
وی افزود: بر همین اساس، کمیسیون امنیت ملی یک آئین‌نامه داخلی جدید را در قالب یک طرح پیشنهادی در دستور کار دارد که در آن شرایطی را در رابطه با مسائل داخلی کمیسیون‌ پیش‌بینی کرده است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: از جمله مواردی که در این آئین‌نامه داخلی پیشنهاد شده، تشکیل 2 کمیته جدید ذیل کمیسیون امنیت ملی است؛ کمیته‌های مطالبات ملی و کمیته بسیج، 2 کمیته پیشنهادی نمایندگان برای تشکیل در ذیل کمیسیون امنیت ملی هستند.
نقوی‌حسینی ادامه داد: قرار است که در نشست کمیسیون در روز دوشنبه موضوع بررسی و به رای اعضا گذاشته شود.
وی همچنین در خصوص سفرهای اعضای این کمیسیون و پیشنهادات نمایندگان در قالب آئین‌نامه جدید کمیسیون، گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی بر خلاف آنچه که در بیرون از کمیسیون تصور می‌شود، کمترین سفر خارجی را دارند، در حالی که در بیرون از مجلس شایع است که اعضای این کمیسیون بیشتر به سفر می‌روند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، نماینده مردم ورامین در مجلس همچنین اظهار داشت: بنده به عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اینکه حدود یک چهارم از دوره مجلس نهم گذشته، هنوز یک سفر خارجی هم نرفته‌ام اما در سایر کمیسیون‌ها می‌بینیم که اعضا سفرهای بیشتری نسبت به کمیسیون امنیت ملی می‌روند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet