عید سعید غدیرخم
1392/04/18 14:08:00
سرویس اقتصادی
ارزیابی عضو کمیسیون اقتصادی از اجرای هدفمندی در دولت دهم:

اشتهای دولت دهم به توزیع یارانه نقدی معیشت مردم را زیر سایه فقر قرارداد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که قانون هدفمندی یارانه ها و اهداف برتر آن در سایه سوءمدیریت و رفتارهای سلیقه ای رییس جمهور و اطرافیان وی قرار گرفت، تاکید کرد: شروع اجرای این قانون البته نیازمند همتی بود که دولت دهم آن را صرف کرد و به نام خود به اثبات رساند اما در این بین اشتهای دولت به توزیع یارانه نقدی معیشت مردم زیر سایه فقر قرار گرفت.
اشتهای دولت دهم به توزیع یارانه نقدی معیشت مردم را زیر سایه فقر قرارداد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که قانون هدفمندی یارانه ها و اهداف برتر آن در سایه سوءمدیریت و رفتارهای سلیقه ای رییس جمهور و اطرافیان وی قرار گرفت، تاکید کرد: شروع اجرای این قانون البته نیازمند همتی بود که دولت دهم آن را صرف کرد و به نام خود به اثبات رساند اما در این بین اشتهای دولت به توزیع یارانه نقدی معیشت مردم زیر سایه فقر قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/26931.jpg اشتهای,دولت,دهم,به,توزیع,یارانه,نقدی,معیشت,مردم,را,زیر,سایه,فقر,قرارداد Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: یکی از مهم ترین مسائل مطرح شده در دولت دهم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بود که متاسفانه ابعاد و اثرات منفی این قانون ابعاد مهم و مثبت آن را تحت تاثیر قرار داد .

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب در خصوص میزان هم‌خوانی شیوه اجرای قانون با روح کلی حاکم بر آن افزود: طراحان قانون هدفمندی یارانه‌ها در جریان طرح این قانون هدف از اجرای آن  را تصحیح شیوه پرداخت یارانه‌ها و هدفمند کردن آن‌ها عنوان می‌کردند.

موسوی لارگانی همچنین تصریح کرد: طبیعی بود که پرداخت یارانه‌ در اقتصاد ایران تا آن مقطع غیر هدفمند و طبیعتاً پر خطا بوده و شیوه پرداخت یارانه‌ها همواره از سوی اقتصاددانان و کارشناسان به عنوان یکی از مشکلات اقتصاد ایران مورد انتقاد بود.

وی افزود:دولت در اجرای قانون موسوم به هدفمندسازی یارانه‌ها متأسفانه در شیوه و روش اجرا نتوانست پا‌یبندی خود را به اهداف تعریف شده برای قانون به اثبات برساند.

موسوی لارگانی بی توجهی به پرداخت سهم تولید را نمره منفی کارنامه دولت دهم در اجرای هدفمندی توصیف و تصریح کرد:عدم پرداخت سهم تولید، این عرصه را بر زمین زد و بیکاری را گسترش داد.

این نماینده مجلس تاکید کرد:دولت بعدی مسئله مهم و بزرگی مبنی بر تقویت تولید را در پیش رو دارد که از دولت دهم به ارث رسیده است.

موسوی لارگانی با انتقاد از این که معیشت مردم زیر فشار نتایج و تبعات اجرای سلیقه ای قانون هدفمندی قرار گرفت ، افزود: توزیع یارانه نقدی در دولت دهم از مسیر منطق و قانون خارج شد و این مسئله ایجاد تورم کرده و معیشت مردم را تحت فشار قرار داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که قانون هدفمندی یارانه ها و اهداف برتر آن در سایه سوءمدیریت و رفتارهای سلیقه ای رییس جمهور و اطرافیان وی قرار گرفت، تاکید کرد: شروع اجرای این قانون البته نیازمند همتی بود که دولت دهم آن را صرف کرد و به نام خود به اثبات رساند اما در این بین اشتهای دولت دهم به توزیع یارانه نقدی معیشت مردم زیر سایه فقر قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet