ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/18 08:35:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
امیری کهنوج:

سیلو‌های دولتی با گندم وارداتی پر می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: ناعادلانه بودن نرخ خرید تضمینی گندم و خالی ماندن سیلو‌های دولت واردات این محصول را توجیه می کند.
سیلو‌های دولتی با گندم وارداتی پر می‌شود عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: ناعادلانه بودن نرخ خرید تضمینی گندم و خالی ماندن سیلو‌های دولت واردات این محصول را توجیه می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/177.jpg سیلو‌های,دولتی,با,گندم,وارداتی,پر,می‌شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا امیری‌کهنوج عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به وعده‌های دولت و وزارت جهاد کشاورزی در خصوص افزایش نرخ خرید تضمینی گندم با هدف حمایت از کشاورزان داخلی، افزود: دولت دهم عدالت‌محوری و مهرورزی را در خصوص کشاورزان و حمایت از آنان در حد حرف باقی گذاشت.
نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه‌گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای جلوگیری از واردات گندم و خروج ارز از کشور باید به تولیدات ملی بیش از پیش توجه شود، تصریح کرد: گندم ایرانی در قیاس با گندم سایر کشور‌ها از کیفیت بالایی برخوردار است و نباید با بی‌توجهی مسئولان زمینه خروج و قاچاق آن با هدف کسب سود بیشتر فراهم شود.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: ناعادلانه بودن نرخ خرید تضمینی گندم و خالی ماندن سیلو‌های دولت باعث توجیه واردات این محصول شده است.
نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید براینکه در صورت نیاز به واردات گندم باید توجه به نیاز کشور از سوی مسئولان صورت بگیرد، عنوان کرد: واردات باید به اندازه‌ای که برای نیاز کشور ضروری است انجام شود در غیر این صورت فاتحه تولید ملی خوانده می‌شود.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با بیان این مطلب که گندم کالایی استراتژیک برای کشور بوده و می‌تواند استقلال اقتصادی را در کنار تأمین امنیت غذایی برای جامعه فراهم کند، تصریح کرد: توجه به تولید گندم و حمایت از تولید کنندگان این محصول می‌تواند زمینه خروج از وابستگی به درآمد‌های نفتی را برای کشور فراهم می‌کند.
به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآور شد: مسئولان باید بداند که در صورت افزایش نرخ خرید تضمینی گندم نه تنها سیلو‌های دولت از تولید ملی سرشار می‌شود بلکه صادرات و ارزآوری نیز برای کشور ممکن می‌شود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet