خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/18 14:36:53
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

آژانس در مذاکرات هسته‌ای با ایران اعتدال‌گرایی پیشه کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه آژانس در مذاکرات هسته‌ای با ایران باید اعتدال‌گرایی پیشه کند، گفت:تا زمانی که آژانس تحت تاثیر سیاست‌های خصمانه‌ امریکا در قبال ایران باشد قطعا از مذاکرات نتیجه نمی‌گیرد.
آژانس در مذاکرات هسته‌ای با ایران اعتدال‌گرایی پیشه کند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه آژانس در مذاکرات هسته‌ای با ایران باید اعتدال‌گرایی پیشه کند، گفت:تا زمانی که آژانس تحت تاثیر سیاست‌های خصمانه‌ امریکا در قبال ایران باشد قطعا از مذاکرات نتیجه نمی‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg آژانس,در,مذاکرات,هسته‌ای,با,ایران,اعتدال‌گرایی,پیشه,کند Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره احتمال برگزاری دور جدید مذاکرات هسته ای نمایندگان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اواخر مرداد، گفت: جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای خود با طرف‌های غربی اعتمادسازی‌های لازمه را انجام داده و منتظر تغییر رویکرد از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی و گروه 1+5 است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ایران از تغییر رویکرد کشورهای غربی پس از انتخابات ریاست جمهوری استقبال می‌کند٬ تصریح کرد: رئیس جمهور منتخب ایران به دلیل سوابقی که در مذاکره با کشورهای غربی دارد به درستی اصول سیاست خارجی و خطوط قرمز آن را می شناسد از این رو کشورهای غربی نباید منتظر این باشند که حتی با تغییر رئیس جمهور در ایران تغییر اساسی در روند مذاکرات از سوی ایران رخ دهد.

وی با تاکید بر اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی باید در رویکردهای خود تغییرات اساسی ایجاد کند٬ گفت: آژانس که تا پیش از این در مذاکرات براساس سیاست‌های دیکته شده کشورهای غربی عمل می‌کرد باید از این فرصت برای جلب اعتماد تهران استفاده کند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اعلام اینکه غرب در مذاکرات هسته‌ای باید به دور از تهدید و فشار به دنبال رسیدن به یک رویکرد منطقی برای پایان دادن به مسئله‌ هسته‌ای ایران باشد٬ بیان کرد: تا زمانی که آژانس تحت تاثیر سیاست‌های خصمانه‌ امریکا در قبال ایران باشد قطعا از مذاکرات نتیجه نمی گیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه با روی کار آمدن دولتی‌ اعتدال‌گرا در ایران٬ کشورهای غربی نیز باید در مذاکرات هسته ای جانب اعتدال را در پیش بگیرند٬ تصریح کرد: طرف‌های مذاکره کننده با ایران مدت‌ها پیش روند مذاکرات را به دلیل انتخابات در ایران به حالت تعلیق درآوردند اما امروز که از انتخاب روحانی استقبال می‌کنند باید رویکردهای خود را از تندروی به اعتدال‌گرایی تغییر دهند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet