ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/18 11:35:40
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی:

وقتی سهم‌خواهی مطرح باشد، عدالت‌محوری در حاشیه قرار می‌گیرد

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با تاکید بر اینکه دولت آینده باید به دور از فضاهای حاشیه‌ای و به دور از عقلانیت کابینه خود را شکل دهد، تاکید کرد: رییس دولت باید از افرادی در کابینه استفاده کند که با جریان سیاسی خود هماهنگی داشته باشد.
وقتی سهم‌خواهی مطرح باشد، عدالت‌محوری در حاشیه قرار می‌گیرد نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با تاکید بر اینکه دولت آینده باید به دور از فضاهای حاشیه‌ای و به دور از عقلانیت کابینه خود را شکل دهد، تاکید کرد: رییس دولت باید از افرادی در کابینه استفاده کند که با جریان سیاسی خود هماهنگی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/20687.jpg وقتی,سهم‌خواهی,مطرح,باشد،,عدالت‌محوری,در,حاشیه,قرار,می‌گیرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمدحسین قربانی با تاکید بر اینکه رییس جمهور این اختیار را دارد که دولت خودش را تعیین کند گفت: معمولا در چنین موقعیت‌هایی گروه‌های سیاسی سعی می‌کنند با لابی‌گری‌هایی که دارند بتوانند اعمال نفوذ بکنند و نیروهای خود را وارد عرصه کنند.
وی افزود: اما در این شرایط با توجه به تدبیر و عقلانیتی که در رییس جمهور منتخب سراغ داریم، امیدواریم که به دور از فشارهای سیاسی، رانت‌ها و امتیازطلبی جریانات سیاسی با هوشمندی و تدبیر و به دور از فضاهای حاشیه‌ای و رایزنی مبتنی بر عقلانیتی دولت خود را تعیین کند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده که همه دولت‌ها و جریاناتی که با سهم‌خواهی به معامله‌های پشت قضیه وارد گود شده‌اند افراد موفقی را معرفی نکرده‌اند چراکه وقتی سهم‌خواهی مطرح باشد، عدالت‌محوری، توزیع عادلانه ثروت و مدیریت صحیح در حاشیه قرار می‌گیرد و در این شرایط نمی‌توان مدیریت مبتنی بر واقعیت داشت.
وقتی سهم‌خواهی مطرح باشد، عدالت‌محوری، توزیع عادلانه ثروت و مدیریت صحیح در حاشیه قرار می‌گیرد و در این شرایط نمی‌توان مدیریت مبتنی بر واقعیت داشت.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس افزود: از دولت آینده انتظار می‌رود که با توجه به نیروهای توانمندی که در اطراف خود دارد و لابی‌گری‌هایی که می‌تواند انجام دهد از افراد بزرگ استفاده کند چراکه دولت‌هایی که از افراد بزرگی استفاده کرده‌اند سود برده‌اند.
قربانی با اشاره به اعمال فشار از سوی برخی از شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف برای گنجاندن گزینه مورد نظر خود در کابینه گفت: اعمال فشار این گروه‌ها نه برای دولت یازدهم بلکه در همه دولت‌ها بوده است و این گروه‌ها سعی داشته‌اند که با لابی‌گری‌های بیشتر منافع خود را تامین کنند.
وی خاطرنشان کرد: در گذشته تجربیات گرانسنگی به دست آورده‌ایم اما در شرایط فعلی به رییس دولت توصیه می‌شود از افراد و شخصیت‌هایی استفاده کند که اولا با جریان سیاسی خود هماهنگی داشته باشد و ضمن اینکه نیروهای کارشناس و متعهدی باشند، توانمندی لازم را در زمینه مورد نظر داشته باشند و اگر غیر از این باشد، هرکسی ساز خود را می‌زند و قطعا با جزیره‌ای عمل کردن به پیشرفت نخواهیم رسید
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان مجلس درباره اینکه انتخاب اعضای کابینه در فضای توام با آرامش تا چه اندازه می‌تواند در شکل‌گیری یک کابینه کم حاشیه و هماهنگ موثر باشد، گفت: طبیعتا هرچه حاشیه کمتر باشد، موفق‌تر خواهد و دولت باید بداند با توجه به فضای امروز جامعه که تحریم‌ها، بی‌ثباتی اقتصاد، تزلزل در ارز و... وجود دارد، باید در حول محور وحدت دولتی تشکیل دهیم که به دور از سهم‌خواهی و مبتنی بر عقلانیت بوده و از آدم‌های پخته استفاده شود.
وی در ادامه با اشاره به نقش رسانه‌ها درباره اینکه می‌تواند در صورت نام بردن از افراد توقعاتی را در جامعه ایجاد کند، گفت: متاسفانه این روزها رسانه‌ها از رسالت واقعی‌شان فاصله گرفته‌اند در حالی که می‌توانند پل ارتباطی میان مردم و حاکمیت بوده و با ارائه اطلاعات مبتنی بر واقعیت و صحیح منجر به این شوند که تعامل میان عامه مردم و افکار عمومی و حاکمیت بیشتر شود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، قربانی تاکید کرد: این امر نیازمند این است که امانتداری، صداقت و ارتباط دو طرفه از سوی رسانه‌ها برای حداکثری اعتماد عمومی مردم جلب شود زیرا رسانه‌ها پل ارتباطی حاکمیت و مردم هستند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet