خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/18 13:01:00
سرویس اقتصادی
آذین:

بررسی واردات 144 دستگاه پورشه در کمیسیون اصل نود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس از بررسی واردات غیرمجاز ۱۴۴ دستگاه پورشه در کمیسیون اصل نود خبر داد.
بررسی واردات 144 دستگاه پورشه در کمیسیون اصل نود عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس از بررسی واردات غیرمجاز 144 دستگاه پورشه در کمیسیون اصل نود خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/41156.jpg بررسی,واردات,144,دستگاه,پورشه,در,کمیسیون,اصل,نود Icana

حسین آذین در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به واردات غیر مجاز 144 دستگاه پورشه گفت: در حال حاضر واردات خودروهای لوکس با ارز مرجع در کمیسیون اصل نود در حال بررسی است که واردات خودروهای پورشه نیز دراین کمیسیون بررسی خواهد شد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واردات خودرو معضلی است که متاسفانه انجام شد و با توجه به اینکه برای واردات این خودروها از ارز مرجع نیز استفاده شده است کمیسیون اصل نود به این موضوع ورود پیدا کرد و گزارش کاری آماده شده که اگر نهایی شد در صحن علنی مجلس قرائت می شود.

دبیر کمیسیون اصل نود مجلس افرود: بسیاری از اتفاقاتی که در بحث واردات خودرو انجام شده با استفاده از رانت اطلاعاتی و از طریق ارز مرجع وارد شده است که اقتصاد را دچار چالش می کند.

آذین ادامه داد: مجوز واردات تعداد 200 دستگاه خودروی لوکس در مهرماه 91 در یک برنامه زمانی بسیار کوتاه داده شد سپس واردات را قطع کردند که این نشاندهنده استفاده از رانت های اطلاعاتی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه این موضوعات در کمیسیون اصل نود در حال بررسی است، گفت: با جلوگیری از این موضوع از دلالی و سفته بازی، تضییع حقوق بیت المال و حقوق مصرف کننده جلوگیری می شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینکه بسیاری از این اتفاقات  که رخ می دهد به دلیل عدم وجود یک سامانه برای کنترل واردات است، تصریح کرد: جلسه ای که با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته ایم مقرر شده سامانه ای برای این موضوع راه اندازی شود که این سامانه در حال طراحی است و می تواند از واردات غیر مجاز و موارد از این دست جلو گیری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet