خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/18 13:24:33
سرویس اقتصادی
اسماعیلی: برداشت یک گام در جهت جلوگیری از خام فروشی

آیین نامه اجرایی قانون معادن ابلاغ شد

رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس از ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون معادن خبر داد و گفت: یکی از نکات مثبت این آیین نامه این است که از این پس هیچ شخصی نمی تواند بدون داشتن شرایط لازم محدوده ای از معدن رابه نام خود ثبت کند.
آیین نامه اجرایی قانون معادن ابلاغ شد رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس از ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون معادن خبر داد و گفت: یکی از نکات مثبت این آیین نامه این است که از این پس هیچ شخصی نمی تواند بدون داشتن شرایط لازم محدوده ای از معدن رابه نام خود ثبت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/35332.jpg آیین,نامه,اجرایی,قانون,معادن,ابلاغ,شد Icana

داریوش اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت از ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون معادن توسط هیئت دولت خبر داد و تصریح کرد: این قانون حدود دو سال پیش تحت عنوان قانون اصلاح قانون معادن در مجلس تصویب شد که به طور طبیعی اجرای جزئیات این قانون منوط به آیین نامه اجرایی خواهد بود که چگونگی اجرای هر یک از بندهای قانون در آیین نامه اجرایی مشخص می شود.

نماینده مردم خرامه، کورا و سروستان در مجلس شورای اسلامی افزود: از نکات مثبت آیین نامه اجرایی قانون معادن این است که از این پس هیچ شخصی نمی تواند محدوده ای را بدون داشتن شرایط اولیه ثبت کند این در حالی است که تا قبل از این هر فردی که  محدوده ای را مدنظر داشت با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت می توانست محدوده ای را به نام خود ثبت کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه برای ثبت هر محدوده یک شرایط اولیه در نظر گرفته شده است، ادامه داد: دانش فنی و تخصص در بخش معدن یکی از شرایطی است که برای ثبت یک محدود لازم است.

وی گفت: نحوه برداشت و نوع بهره بردای از معادن از مواردی است که در آیین اجرایی قانون معادن مشخص شده است و به توسعه و حفظ و حراست از معدن در کشور نیز کمک می کند.

اسماعیلی با بیان اینکه ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون معادن کار مثبتی بود که دولت در آخرین روزهای فعالیت خود انجام داد، تصریح کرد: معادن کشور قطعا نسبت به گذشته که این آیین نامه وجود نداشته است توسعه می یابند.

رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون معادن در افزایش میزان بهره برداری و ایجاد ارزش افزوده در معادن موثر خواهد بود؟ گفت: قطعا ابلاغ این آیین در افزایش بهره برداری و ایجاد ارزش افزوده تاثیر گذار است زیرا این موارد در قانون معادن دیده شده بود اما جزئیات و نحوه انجام آن باید در آیین نامه ذکر می شد که ابلاغ آیین نامه اجرایی این قانون در بحث بهره وری، ارزش افزوده و همچنین حفاظت از معادن به عنوان اموال عمومی قطعا موثر خواهد بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در قانون معادن بحث جلوگیری از خام فروشی به صراحت ذکر نشده است اما ابلاغ این آیین نامه یک گام در جهت ممانعت از خام فروشی و ایجاد بهره وری در معادن خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet