هدر اصلی
1392/04/18 14:07:01
سرویس سیاسی
افضلی‌فرد:

شکایت بقایی از نمایندگان، فرار رو به جلو است

سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس، اقدام بقایی در طرح شکایت از نمایندگان را در راستای سیاست فرار رو به جلو خواند و گفت: ماهیت آن غیرقانونی است.
شکایت بقایی از نمایندگان، فرار رو به جلو است سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس، اقدام بقایی در طرح شکایت از نمایندگان را در راستای سیاست فرار رو به جلو خواند و گفت: ماهیت آن غیرقانونی است. https://cdn.icana.ir/d/019/40268.jpg شکایت,بقایی,از,نمایندگان،,فرار,رو,به,جلو,است Icana

مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره شکایت بقایی از سه نماینده مجلس گفت: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به عنوان مرجع و منبع تشخیص، مشغول بررسی مستندات است تا مشخص شود موضوع اظهارات نمایندگان درباره شکایت بقایی، در حوزه مسئولیت نمایندگی آنها بوده یا خیر.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: در چنین مواردی، دادگاه به استناد تبصره 2 ماده 9 قانون نظارت بر رفتار نمایندگان، اجازه اظهارنظر مستقیم درباره وظایف نمایندگی ندارد و باید نظر هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان را جویا شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم توضیح داد: نمایندگان به عنوان اشخاص حقوقی باید اجازه اظهارنظر داشته باشند و این اقدام دولت، در راستای سیاست فرار رو به جلو است.

وی شکواییه بقایی را که مدعی شده اظهارات نمایندگان در راستای ایفای وظایف نمایندگی نبوده، غیرقانونی خواند و تصریح کرد: دولت برای انحراف افکار عمومی شکایتی طرح کرده ولی مسلما مستندات موجود، مؤید اظهارات نمایندگان مجلس است که با تحقیقات میدانی به دست آمده و بارها بیان شد.

بقایی با توجه به نطق نمایندگان درباره سفر خانواده و اطرافیانش به نیویورک همراه با رئیس جمهور، از مصطفی افضلی فرد، محمد‌علی پورمختار و نادر قاضی پور به دادگاه شکایت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet