عید سعید غدیرخم
1392/04/19 09:43:00
سرویس اقتصادی
حسینی:

عسل تقلبی تولیدعسل طبیعی را تهدید می‌کند

نماینده مردم میانه درمجلس، با انتقاد ازاینکه متأسفانه درکشورمتولی برای عسل وجود ندارد،گفت: دلالان از بازارآشفته عسل سوءاستفاده کرده و با ورود عسل تقلبی به بازارمصرف علاوه برضرر و ورشکستگی تولیدکنندگان عسل طبیعی و مرغوب به علت بی کیفیت بودن این نوع عسل ها منجر به کاهش استقبال بازارهای صادراتی نیز شده اند.
عسل تقلبی تولیدعسل طبیعی را تهدید می‌کند نماینده مردم میانه درمجلس، با انتقاد ازاینکه متأسفانه درکشورمتولی برای عسل وجود ندارد،گفت: دلالان از بازارآشفته عسل سوءاستفاده کرده و با ورود عسل تقلبی به بازارمصرف علاوه برضرر و ورشکستگی تولیدکنندگان عسل طبیعی و مرغوب به علت بی کیفیت بودن این نوع عسل ها منجر به کاهش استقبال بازارهای صادراتی نیز شده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/12195.jpg عسل,تقلبی,تولیدعسل,طبیعی,را,تهدید,می‌کند Icana

سید بهلول حسینی درگفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ایران دومین تولید کننده عسل درجهان است و این محصول می تواند موجب صادرات غیرنفتی کشورشود، گفت: استان های اردبیل ،آذربایجان و اصفهان به علت داشتن کوهستان های بکربرای پرورش زنبورو تولید عسل ازموقعیت جغرافیایی مطلوبی برخوردارند اما متأسفانه  تا کنون ازاین موهبت الهی برای پیشرفت صنعت زنبورداری و تولید عسل استفاده نشده است.

نماینده مردم میانه درمجلس شورای اسلامی، با انتقاد ازاینکه عملکرد مؤثروجدی تا به امروز ازسوی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت و معدن و تجارت در خصوص تولید و صادرات عسل طبیعی مشاهده نشده است، تصریح کرد: متأسفانه  دلالان عسل به دنبال راه هایی برای کسب سود بیشترهستند به همین جهت برای افزایش راندمان تولید عسل از شکر برای تغذیه ی زنبورها نیزاستفاده می کنند که این مهم منجر به کاهش اعتبار این محصول در بازارهای جهانی شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد ازاینکه متأسفانه درکشورمتولی مانند سازمان چای برای عسل وجود ندارد، تصریح کرد: دلالان از بازارآشفته عسل سوءاستفاده کردند و با ورود عسل تقلبی ومضر به بازارمصرف علاوه برضرر و ورشکستگی تولیدکنندگان عسل طبیعی و مرغوب به علت بی کیفیت بودن این نوع عسل ها منجر به کاهش استقبال بازارهای صادراتی نیز شده اند.

نماینده مردم میانه درمجلس، اظهارداشت: درچند سال اخیر صادرات عسل از ایران به کشورانگلیس صورت می گرفت اما این کشوربا آنالیزعسل ایرانی و مشاهده شکر درترکیبات عسل متأسفانه واردات خود را قطع کرد که این مهم منجربه لکه دار شدن نام عسل ایرانی در بازارهای جهانی وصادراتی شد.

حسینی، با انتقاد ازعملکرد ضعیف مسئولان دولتی در خصوص صنعت عسل کشور، افزود:  قیمت عسل طبیعی بسیار گران تر ازعسل غیرطبیعی است که متأسفانه علاوه برعرضه عسل تقلبی در بازارمصرف درجه بندی از جهت کیفیت عسل درکشورصورت نگرفته به طوری که با درجه بندی عسل ها هم نیاز داخلی براساس نوع سلیقه و خواسته و قدرت خرید مردم تأمین می شود وهم می توان بازارهای خارجی را مورد توجه قرار داد.

تشکیل کارگروهی درجهت طراحی بسته بندی مناسب از سوی مجلسی ها

وی، نداشتن بسته بندی مناسب و استاندارد را یکی دیگر از دلایل نبود موفقیت در صادرات عسل دانست و گفت: متأسفانه در کشورعسل به صورت فله ای با برندهای متعدد صادر می شود که همین امر منجر به نبود موفقیت درصادرات این محصول شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید براینکه صادرات عسل علاوه براشتغال زایی  پایدارمی تواند ارزآوری خوبی هم به دنبال داشته باشد، گفت: ازسوی وزارت صنعت و معدن و تجارت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید کارگروهی درجهت طراحی بسته بندی استاندارد ومرغوب برای عسل درکشورتشکیل شود که علاوه بررونق بازار داخلی بتوانیم بازارهای صادراتی هم مورد توجه و هدف قراردهیم.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet