ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/18 14:42:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رستمیان:

اولویت اجرای طرح پزشک خانواده با مناطق محروم و روستاها است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: دسترسی به خدمات در کلان‌شهر تهران بیشتر از سایر نقاط کشور است، لذا اولویت برای اجرای طرح پزشک خانواده با مناطق کوچک‌تر و محروم‌تر است.
اولویت اجرای طرح پزشک خانواده با مناطق محروم و روستاها است عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: دسترسی به خدمات در کلان‌شهر تهران بیشتر از سایر نقاط کشور است، لذا اولویت برای اجرای طرح پزشک خانواده با مناطق کوچک‌تر و محروم‌تر است. https://cdn.icana.ir/d/019/38274.jpg اولویت,اجرای,طرح,پزشک,خانواده,با,مناطق,محروم,و,روستاها,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالرحمان رستمیان عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس سدر خصوص اجرای طرح پزشک خانواده در سراسر کشور از جمله شهر تهران اظهار داشت: وزارت بهداشت برای اجرای پزشک خانواده نباید اولویت را برروی شهر تهران بگذارد. طرح پزشک خانواده برای اداره خدمات دولتی و دسترسی مناسب است، لذا اجرای این طرح را باید در مناطقی از کشور که مشکلات بیشتری دارند آغاز کنیم. یعنی از جایی که کمبود نیروی پزشک عمومی وجود دارد تا با اجرای این طرح بتوانیم سیستم را تکمیل کنیم.
وی با اشاره به وجود پزشکان عمومی بسیار در تهران گفت: دسترسی به خدمات در کلان شهر تهران بیشتر از سایر نقاط کشور است، لذا اولویت برای اجرای طرح پزشک خانواده با مناطقی از کشور است که نیازمند خدمات دولتی هستند و دسترسی به پزشک کمتر است. بنابراین باید اجرای این طرح را از مناطق کوچکتر و محروم‌تر آغاز کنیم و اگر این کار از تهران شروع شود، سختی‌های خود را دارد و منابع زیادی می‌خواهد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس در خصوص منابع مالی اجرای طرح پزشک خانواده گفت: وزارت بهداشت باید منابع مالی اجرای طرح پزشک خانواده را از دولت بگیرد و هنوز منابع مالی این طرح تکمیل نشده است که اجرای این طرح را از سراسر کشور آغاز کنیم.
رستمیان در ادامه افزود: موردی که باید اصلاح شود این است که پرداخت به پزشکان خانواده در روستاها کمتر از شهرها است و این موضوع از نواقص جدی پزشک خانواده است، لذا باید منابع را به گونه‌ای تزریق کنیم که مناطق توسعه یافته و روستاها بهتر بتوانند پزشکان را جذب کنند، چرا که کسی که به روستا می‌رود باید پرداخت بهتری به وی داشته باشیم تا قدرت ماندگاری در آن منطقه را پیدا کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در پایان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون وزارت بهداشت حقوق پزشکان خانواده را از جیب خود جبران می‌کند تا روستاها از پزشک خالی نشوند، بنابراین انجام اصلاحات در این طرح باید مرحله به مرحله انجام شود و در زمان اجرای طرح پزشک خانواده عیب‌یابی صورت گیرد تا این مشکلات برطرف شود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet