ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/19 12:26:57
سرویس اقتصادی
سلطانی در واکنش به ادعای تولید استاندارد ترین بنزین جهان در ایران :

بنزین ایران با استانداردهای جهانی فاصله دارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس، در واکنش به ادعای تولید استاندارد ترین بنزین جهان در ایران، گفت: مدارک و اسنادی مشخص و مستند وجود دارد که بنزین تولید شده در داخل با استانداردهای جهانی فاصله‌ای بسیار دارد، لذا مسئولین بهتر است با اظهارات نسنجیده خود، با مردم شوخی نکنند.
بنزین ایران با استانداردهای جهانی فاصله دارد عضو کمیسیون انرژی مجلس، در واکنش به ادعای تولید استاندارد ترین بنزین جهان در ایران، گفت: مدارک و اسنادی مشخص و مستند وجود دارد که بنزین تولید شده در داخل با استانداردهای جهانی فاصله‌ای بسیار دارد، لذا مسئولین بهتر است با اظهارات نسنجیده خود، با مردم شوخی نکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/16472.jpg بنزین,ایران,با,استانداردهای,جهانی,فاصله,دارد Icana

امیرعباس سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،  گفت: به طورحتم یکی از دلایل آلودگی شهرهای بزرگ کشور از جمله تهران، عدم کیفیت مناسب بنزین تولید شده داخلی بوده، که متاسفانه مسئولین پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی این موضوع را کتمان می‌کنند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی، افزود: شکی نیست که مسئولین پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی، یکی از بی‌کیفیت‌ترین بنزین‌های جهان را به مردم عرضه می‌کنند، در حالی که مدعی هستند ایران یکی از مرغوب‌ترین بنزین را در بین کل کشورهای منطقه خاورمیانه و حتی جهان تولید می‌کند.

وی تصریح کرد: مدارک و اسنادی مشخص و مستند وجود دارد که بنزین تولید شده در داخل با استانداردهای جهانی فاصله‌ای بسیار دارد، لذا مسئولین بهتر است با اظهارات نسنجیده خود، با مردم شوخی نکنند.

سلطانی در مورد ادعای مسئولین شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی که اذعان دارند، بنزین ایران مطابق با استانداردهای تعریف شده یورو 4 و 5 اتحادیه اروپا است، اظهار کرد: در شرایط کنونی ایران حداکثر یک چهارم بنزین یورو 4 و 5 را در اختیار دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: گفته مسئولین وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در مورد تولید استاندارد ترین بنزین جهان در ایران، قابل قبول نیست و این مورد کاملا کذب محض است.

در این مورد یکی از مسئولین شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مدعی شده است: در حال حاضر ایران یکی از با کیفیت ترین بنزین را در بین کل کشورهای منطقه خاورمیانه و حتی جهان تولید می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet