خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1387/11/07 18:14:00
سرویس بین الملل
تروریست‌ها در پناه مدعیان حقوق بشر

مجلس چهره سیاه نفاق را نمایان می‌کند

آنان که سالیانی دراز زیر سایه بزرگ دیکتاتور خاورمیانه، در پایمال کردن حقوق مردمان گوی سبقت از همگان ربودند، اینک آغوش داعیه‌داران حقوق بشر را پناهی امن می‌یابند. اروپاییان که مدت‌ها جایگاهی بهتر از لیست سیاه ترورپیشگان برای آنان قائل نبودند به ناگاه به صرافت بی‌گناهیشان افتاده و بر رفع اتهام از آنان اهتمام می‌ورزند. گویی چهره نفاقی که سال‌ها پیش در نزد مردم ایران رنگ باخته اینک فرنگ نشینان را فریفته و به دوگانگی کشانده.

در حالی که زخم‌های ناجوانمردی‌های‌شان بر پیکر ملت‌های ایران و عراق هنوز التیام نیافته، متولیان خودخوانده حقوق بشر برآن شدند تا حریم امنی برای دوام جنایاتشان فراهم آورند.
اما نمایندگان ملت برآنند تا این چهره نفاق را برای جهانیان نمایان کنند.
مجلس اینک عزم خود را با تهیه طرحی جهت پیگیری محاکمه اعضای متهم به جنایت این گروهک جزم کرده است. 

 

تاثیر منفی این اقدام در رابطه سیاسی ایران با اتحادیه اروپا

بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: این رفتار آنها در رابطه سیاسی ایران با اتحادیه اروپا موثر است.

وی افزود: در حال حاضر با سرمایه ده میلیارد یورویی با کشورهای اروپایی مبادلات تجاری داریم و بعنوان نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نسبت به چنین اقدامی بسیار حساس هستیم و آن را مغایر منافع خودمان می‌دانیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیش تر از این اعلام کرده بود، اتحادیه اروپا مرتکب چنین اشتباهی نشود چرا که در این صورت هم متهم به حمایت از یک گروه شناخته شده تروریستی خواهد شد و هم تاثیر منفی بر روابط ما با اتحادیه اروپا خواهد گذاشت.

 

ایران در تعامل با اروپا بازنگری می‌کند

حسین سبحانی‌نیا نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با این تصمیم اتحادیه اروپا، جمهوری اسلامی ایران نسبت به تعامل با این کشورها بازنگری جدی تری خواهد داشت.

وی، تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر حذف نام گروهک مجاهدین خلق از فهرست سازمان‌های تروریستی را یک حرکت سیاسی ارزیابی کرد و اظهار داشت: اتحادیه اروپا پس از اینکه احساس کرد تصمیم دولت عراق در اخراج منافقین جدی است تلاش می‌کند فضا را به نحوی برای فعالیت‌های این گروهک در اروپا بیشتر فراهم کند.

سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی دست اتحادیه اروپا برای میدان دادن به اعضای این گروهک خیلی باز نیست چون آنها در صورت حمایت از منافقین دچار نوعی تناقض در عمل و گفتار می‌شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: در واقع آنها نمی‌توانند از یک طرف نام این سازمان را در لیست گروهک‌ های تروریستی قرار دهند و از طرفی با آنها گپ و گفت داشته باشند. لذا سعی دارند با خارج کردن نام این سازمان از فهرست سازمان‌های تروریستی فضا را برای فعالیت آنها فراهم کنند.

سبحانی‌نیا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران قطعا به این موضوع حساسیت نشان خواهد داد، گفت: ما حساسیت‌هایمان را به این کشورها منتقل کرده‌ایم.

نماینده نیشابور یادآور شد: این کشورها از قبل تجارت با ایران از سود کلانی بهره‌مند می‌شوند لذا باید بدانند این اقدام آنها قطعا هزینه‌هایی برایشان خواهد داشت.

وی تاکید کرد: گروهک مجاهدین خلق سیاه‌تر از آن است که با خروج از لیست سازمان‌های تروریستی بتوان آن را پاک جلوه داد.

 

منافقین اهرمی برای استفاده‌های سیاسی - نظامی

"کاظم جلالی سخنگوی  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  اظهار داشت: منافقین اهرمی هستند که توسط برخی دولت‌ها به تناوب از آن استفاده سیاسی -نظامی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ملاحظات سیاسی برخی دولت‌ها نباید منجر به نادیده گرفتن سوابق تروریستی آنها شود، گفت: آن بخش از منافقین که دستشان به خون ایرانی‌ها آلوده نیست می‌توانند به ایران بازگردند ولی بقیه باید محاکمه شوند.

سخنگوی  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطر نشان کرد: اگر محاکم داخلی حکم محکومیت منافقین را صادر کنند می‌توان نام آنها را به مراجع بین المللی و دیگر کشورها اعلام کرد و خواستار استرداد آنها شد.

 

مدعیان مبارزه با تروریسم درپی منافع نامشروع

محمود احمدی بیغش عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: اروپا به دنبال استفاده سیاسی از منافقین است.

وی اظهار داشت: این اقدام دوباره ثابت کرد مدعیان مبارزه با تروریسم نه تنها دغدغه دفاع از حقوق بشر را ندارند بلکه به دنبال تامین منافع نامشروع خود هستند.

وی با بیان اینکه خود این کشورها منافقین را پرورش داده‌اند، تصریح کرد: اکنون مدعیان حقوق بشر به دنبال این هستند که لباس نظامی که تا دیروز بر تن این گروهک کرده بودند را درآورند و لباس سیاسی بپوشانند و آنها را به یک گروه موجه سیاسی بدل کنند.

نماینده شازند بر مسئولیت دولت، مجلس و دستگاه دیپلماسی کشورمان برای برخورد با اینگونه اقدامات تاکید کرد و گفت: مسئولین کشور ما موظف هستند مظلومیت مردم ایران و جنایاتی که این گروهک در حق ما کرد و هزاران تن از ایرانیان بیگناه را به شهادت رساند را به تمام عالم اعلام کنند.

احمدی بیغش خاطرنشان کرد: غرب از معاملات با ایران بسیار منتفع می‌شود لذا دولت جمهوری اسلامی ایران حتما باید تدابیری را اتخاذ کند که اروپا نتواند هم از این جنایتکاران حمایت کرده و هم از ایران بهره مند شوند.

وی گفت: اروپا با این اقدام به دنبال استفاده سیاسی از منافقین است.

 

گروه‌های دموکراسی خواه، چالش اساسی اتحادیه اروپا  

جواد جهانگیر زاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پارلمان اروپا باید پاسخگوی رسانه‌ها و افکار عمومی اروپاییان در خارج کردن منافقین از لیست گروه‌های تروریستی باشد.

نماینده ارومیه گفت: منافقین  سابقه بسیار زشت و مذمومی دارند و این اقدامات نگرانی‌ها را گسترش می‌دهد که نکند لابی صهیونیستی - آمریکایی که مخالف توسعه روابط ایران و اروپا است می خواهد چنین بلایی را بر سر اروپایی‌ها بیاورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به حجم مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا اظهار داشت: ده ها میلیارد دلار حجم مبادلات تجاری اتحادیه اروپا و ایران است  که تحت تاثیر تصمیم پارلمان اروپا قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: مطمئنا گروه‌های دموکراسی خواه و طرفدار حقوق بشر که رفتارهای منافقین و سوابق آنها را می‌بینند یک چالش اساسی برای پار لمان اروپا ایجاد خواهند کرد.

 

رفتارهای دوگانه داعیه‌داران حقوق بشر

نماینده مردم قائنات وعضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: رفتارهای دوگانه داعیه‌داران حقوق بشر، آنها را در افکار عمومی دنیا مفتضح می‌کند.

"موسی قربانی" اظهار داشت: این اقدام اتحادیه اروپا بیش از هر چیز آبروی خود آنها را برده است.

وی با بیان اینکه اتحادیه اروپا از این اقدام یکسری اهداف سیاسی را دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: اکنون که دولت عراق اعلام کرده  مصمم به اخراج منافقین است، کشورهای اروپایی می‌خواهند برای پذیرفتن و فراهم کردن زمینه فعالیت منافقین، این گروهک را از لیست سازمان‌های تروریستی حذف کنند تا متهم به پناه دادن به تروریست‌ها نشوند.

 

اشتباه برگشت ناپذیر اتحادیه اروپا

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اتحادیه اروپا با این کار مرتکب یک اشتباه تاریخی و خطای بزرگ شده است.

"حمیدرضا حاجی بابایی" اظهار داشت: گروهک منافقین یک گروه کاملا تروریستی و شناخته شده هستند و خود اتحادیه اروپا نیز با پذیرفتن این واقعیت نام این سازمان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده بود.

وی افزود: اما اتحادیه اروپا امروز براساس یکسری توافقات پشت پرده و برای جبران شکست‌هایی که غرب کرارا در منطقه خاورمیانه متحمل شده است به چنین اقداماتی دست زده است.

نماینده همدان این اقدام را پاگذاشتن در باتلاقی برگشت ناپذیر دانست و گفت: ملت‌های آگاه این حرکت سیاسی را زیر نظر دارند و از اهداف پشت پرده آن باخبرند.

حاجی بابایی با بیان اینکه امیدواریم ملت‌ها نسبت به این حرکت سیاسی اعلام موضع کنند، اظهار داشت: اعضای این گروهک که مرتکب جنایت‌هایی شده‌اند مجرم هستند و باید مورد محاکمه قرار گیرند و اقدام کمیسیون امنیت ملی در تهیه و تنظیم طرحی با عنوان الزام دولت و قوه قضاییه در پیگیری و افشا و محاکمه اعضای متهم به جنایت گروهک منافقین در محاکم داخلی و خارجی یک حرکت کاملا مدبرانه از طرف مجلس شورای اسلامی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet