ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/11/08 14:29:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور

"حسن غفوری‌فرد" تذکرات کتبی جلسه علنی روز سه‌شنبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسوولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، جزییات تذکرات قرائت شده به این شرح است:  

- تذکرات علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز به وزیر صنایع و معادن در خصوص  جلوگیری از ادامه فعالیت و اقدامات غیر قانونی بهره‌برداری معدن خاک سفید صنعتی یکی از روستاهای آبیک؛ به وزیر کشور در خصوص  ‌جلوگیری از کارشکنی‌های شهرداری قزوین در صدور مجوز بهره‌برداری از جایگاه بنزین و گازوئیل در بلوار نسیم شمال شهر قزوین و به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص  تامین اعتبار و پرداخت تسهیلات مورد نیاز برای تسریع در ساخت طرح 288 واحدی فرهنگیان شهرستان آبیک.

- تذکرات طاهرخانی نماینده تاکستان به رییس‌جمهور در خصوص  دستور تسریع در اجرایی شدن مصوبات سفر اول هیات دولت به استان قزوین و به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص  شبانه روزی کردن مرکز بهداشتی - درمانی و رفح مشکلات مرکز خرمدشت.

- تذکرات حسینی‌صدر نماینده خوی به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص  اعلام علت تعلل در احداث دانشکده فنی خوی؛ به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص  توزیع نامتناسب تسهیلات بانکی در سراسر کشور و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  انجام تعهدات داده شده در استخدام معلمان حق‌التدریسی و نهضت سواد‌آموزی.

- تذکرات تامینی، نماینده رشت به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  ضرورت توجه بیشتر به کانون بازنشستگان فرهنگیان گیلان؛ به وزیر کار و امور اجتماعی در خصوص  رسیدگی به وضعیت نابسامان بیکاری در استان گیلان و به وزیر بازرگانی در خصوص ‌ جلوگیری از واردات بی‌رویه برنج خارجی.

- تذکرات کرمی نماینده سنندج به وزیر بازرگانی در خصوص  لزوم بررسی و رفع هر چه سریع‌تر کمبود آرد در نانوایی‌های شهرستان‌های سنندج، دیوان‌دره و کامیاران و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص  لزوم بررسی علت و مقابله با جرایدی که به طور هدفمند به مسلمانان اهل سنت اهانت می‌کند.

- تذکر یوسف‌نژاد نماینده ساری به وزیر راه و ترابری در خصوص  تسریع در اتمام طرح کمربندی شمال ساری؛ به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  در مورد پیگیری بیمه محصولات کشاورزی، باغی و زراعی استان مازندران و همچنین رسیدگی و حمایت از کشاورزان منطقه دو دانگه و چهار دانگه‌ ساری و تامین اعتبار ویژه برای یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزان شهرستان ساری و به وزیر نفت در خصوص  گازرسانی به روستاهای منطقه میان درود و منطقه کلیجان ساری.

- تذکر جلالیان نماینده دیر و کنگان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  تسریع در جذب نیروهای حق التدریسی.

- تذکر امینی نماینده‌ کرمانشاه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  تسریع در اجرای صدور حکم معلمان حق التدریسی و پرهیز از دوگانگی اظهار نظرات مسوولان.

- تذکرات شجاعی کیاسری نماینده ساری به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص  لزوم حمایت لازم از هنرمندان و مطبوعات استان؛ به وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی در خصوص  استقرار مرکز بهداشتی و درمانی در روستاها و تسریع در احداث بیمارستان ساری و درمانگاه شهر کیاسر؛ به وزیر راه و ترابری در خصوص  لزوم آسفالت راه‌های روستای بخش دودانگه، چهار دانگه، کلیجان، رستاق و تسریع در احداث کمربندی شمالی و جنوبی ساری و به وزیر آموزش وپرورش در خصوص  پرداخت‌ دیوان و مطالبات سال‌های گذشته فرهنگیان.

- تذکر نورا نماینده زابل به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص  لزوم تخصیص اعتبارات مصوب برای پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه‌های غیر دولتی به صورت قرض‌الحسنه.

- تذکر ترابی نماینده شهرکرد به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص  اعلام علت تعطیل کردن شعب بانک‌ها در روستاها.

- تذکر فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب و امینی و کرمی‌راد نمایندگان کرمانشاه به رییس‌جمهور در خصوص  صدور دستور رعایت سهم هیات‌های فوتبال در استان‌های محروم کشور و توزیع کمک 15 میلیارد تومانی به فدراسیون فوتبال.

- تذکرات سلیمی نماینده محلات به وزیر امور خارجه در خصوص  حل مساله دیپلمات‌های در بند رژیم صهیونیستی و انگلیس؛ به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  تسریع در پرداخت مطالبات مرغداران شهرهای محلات و دلیجان و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص  لزوم توجه به نحوه برگزاری تئاتر فجر و نظارت دقیق و کنترل لازم در این امر.

- تذکرفلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب، قنبری نماینده ایلام، حسینی نماینده پاوه و تجری نماینده قصرشیرین به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  اجرای قانون استخدام معملان حق التدریسی و آموزشیاران طبق وعده‌های داده شده.

- تذکراکبرنژاد نماینده تبریز به وزیر راه و ترابری در خصوص  ضرورت احداث تقاطع غیر همسطح در ورودی شهرهای خسروشهر.

- تذکرفرهنگی نماینده تبریز به رییس‌جمهور و به وزیر صنایع معادن در خصوص  صدور دستور پیگیری علت تعلل و خودداری سازمان گسترش و نوسازی صنایع و به سازمان تربیت بدنی در خصوص  حمایت از تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز.

- تذکرسنایی نماینده نهاوند به وزیر صنایع و معادن در خصوص  رسیدگی به مشکلات شهرک صنعتی نهاوند و تامین تجهیزات و وام این صنایع.

- تذکریحیی‌زاده نماینده تفت و میبد به وزرای بازرگانی و صنایع معادن در خصوص  جلوگیری از ورشکستگی فولاد کشور با کنترل واردات همزمان با حمایت از مصرف کننده.

- تذکرحسینی نماینده نیشابور به وزرای مسکن و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی در خصوص  لزوم پرداخت وام مسکن به روستاییان شهرستان‌های نیشابور و تحت جلگه.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet