آغاز هفته وحدت
1387/11/08 12:59:00
سرویس کمیسیون ها

عباسپور: پاسخ‌های وزیر علوم در خصوص مدرک تحصیلی رحیمی قانع کننده نبود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی سوال نماینده شهرضا از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص مدرک تحصیلی معاون پارلمانی رئیس جمهور در این کمیسیون گفت: پاسخ‌های وزیر علوم قانع کننده نبود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی عباسپور" که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، افزود: ما مدرک آقای رحیمی را ملی تشخیص داده‌ایم براین اساس این سوال به صحن مجلس ارجاع داده شده است که طبق آیین نامه باید مراحل خود را برای آمدن به صحن علنی طی نماید.

وی در واکنش به اظهارات رحیمی مبنی بر غیر قانونی خواندن اقدام نمایندگان جهت سوال از رئیس جمهور درباره مدرک تحصیلی اش گفت: طبق قانون اساسی نمایندگان می توانند سوالات خود را درباره همه مسایل کشور مطرح کنند. لذا سوال نمایندگان در این زمینه به هیات رئیسه مجلس ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه هیات رئیسه مجلس مرجعی می‌باشد که اگر سوالی در چارچوب قانون اساسی و یا در چارچوب آیین نامه داخلی مجلس نباشد آن را نخواهد پذیرفت گفت: اما در این مساله سوال از سوی هیات رئیسه به ما ابلاغ شده و ما نیز بر این مبنا باید سوال را در دستور کار قرار دهیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطرنشان کرد: هیات رئیسه مجلس سوال را قبول کرده و در جریان امر قرار داده است و این مساله بیانگر این است هیات رئیسه ریشه مناسبت سوال در طرح مجلس را درست تشخیص داده است.

وی اظهار داشت: این مساله نشان می دهد که نمایندگان این حق را دارند که در تمامی امور سوال نمایند و البته این سوال نیز به مجلس مربوط می شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: در مورد مدرک رحیمی این سوال از وزیر علوم پرسیده خواهد شد و اگر نماینده قانع نگردد این سوال مجددا جهت بررسی تخصصی به کمیسیون ارجاع داده خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet