آغاز هفته وحدت
1387/11/09 13:49:00
سرویس کمیسیون ها
رئیس شورای شهر تهران:

دولت با پرداخت سهم گمرک قطعات مترو موافق است

رئیس شورای شهر تهران گفت: در پی نامه ای که درخواست پرداخت حق گمرک ۳۹ میلیارد تومانی قطعات مترو به رئیس جمهور نوشتیم، مطلع شدیم که وزیر اقتصاد موافقت خود را با این موضوع اعلام کرده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مهدی چمران" که در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران پارلمانی درباره نتیجه جلسات متعدد شورای شهر تهران با رئیس جمهور در رابطه با معضل ترافیک و آلودگی شهر تهران سخن می‌گفت، اظهار داشت: در این جلسات گزارش هایی ارائه شده اما هنوز به مرحله نتیجه گیری نرسیدیم.

وی گفت: البته مهمترین بحثی که در این جلسات مطرح شد طرح جامع ترافیک بود که البته همه با کلیات آن موافق بودند، سوالاتی درباره این طرح پیش آمد که قرار شد ظرف یک هفته به سوالات در جلسه دیگری پاسخ داده شود.

چمران با بیان اینکه طرح جامع ترافیک تهران مشتمل بر 12 محور عمده است گفت: مهمترین محور طرح افزایش سهم حمل و نقل عمومی درون شهری نسبت به حمل و نقل شخصی است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: براساس طرح جامع سهم حمل و نقل عمومی به 75 درصد و سهم حمل و نقل شخصی به 25 درصد خواهد رسید.

وی افزود: این در حالیست که هم اکنون شرایط برعکس اینست و حمل و نقل شخصی به بیش از 60 درصد می رسد.

چمران رسیدن به چنین هدفی را در طرح جامع نیازمند تخصیص اعتبارات لازم برای توسعه حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و ریلی دانست و در عین حال توجه به مدیریت سفرهای درون شهری، گسترش دولت الکترونیک، تشویق به متمرکز کردن مراکز خدمات، مراجعان کمتر به ادارات دولت را از دیگر محورهای عمده طرح جامع ترافیک تهران برشمرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet