ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/11/09 15:06:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

گروسی: مجلس با تمام توان دولت را در اجرای طرح تحول اقتصادی یاری کند

نماینده مردم شهریار گفت: مجلس باید با تمام توان دولت را در اجرای صحیح طرح تحول اقتصادی یاری کند.

"حسین گروسی" دومین ناطق جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی سی‌‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و افزود: خداوند را شاکریم که در راس جمهوری اسلامی رهبری فرزانه و حکیم، رئیس جمهوری عدالتخواه و پرتلاش و مجلسی پرتوان و اصولگرا قرار داد.

وی افزود: از این مجموعه‌ انتظار می‌رود که با ایجاد هماهنگی و همدلی و استفاده از نظرات کارشناسان مجرب و دلسوز، کشور را به سوی تعالی و رشد و هدایت آن، تا رسیدن به قله‌های پیشرفت و ترقی لحظه‌ای درنگ نکنند.

گروسی با بیان اینکه فقر زیبنده ایرانی نیست؛ چرا که ایران بزرگ دارای منابع طبیعی و خدادی فراوانی مانند نفت و گاز، معادن غنی، ‌آب و هوای چهار فصل، نیروی انسانی با هوش، کارآمد و جوان و از همه مهم‌تر فرهنگ و پیشینه‌ای غنی است، ادامه داد: حال با وجود این امکانات بالقوه چرا باید شاهد تورم کمر شکن، فقدان فرصت‌های شغلی مناسب برای جوانان، تبعیض طبقاتی شدید در جامعه و تعطیلی صنایع و مشکلات اقتصادی عدیده باشیم؟

وی افزود: این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن بیش از 138 میلیارد بشکه ذخایر اثبات شده نفت خام جهان سهمی معادل 11/2 از ذخایر جهان را به خود اختصاص داده به طوری که چهارمین تولید تولیدکننده نفت جهان و رتبه دوم در ذخایره عظیم گاز در جهان محسوب می‌شود.

نماینده مردم شهریار در مجلس تاکید کرد: از طرف دیگر، ایران که دارای جمعیتی کمتر از یک درصد جمعیت کل جهان است، مصرف سرانه انرژی‌اش 60 درصد از متوسط جهانی آن بیشتر است که این امر نشان دهنده فاجعه‌ای عظیم است که دیر یا زود کشور را به بحران تامین انرژی مواجهه خواهد کرد.

وی شدت مصرف انرژی در ایران را مطابق‌‌ آمار 17 برابر ژاپن، 4 برابر کانادا و 2 برابر چین عنوان و خاطرنشان کرد: فقدان سازکاری مناسب در این مقوله ایران را به یکی از بزرگترین واردکنندگان و مصرف‌کنندگان انرژی و فراورده‌های نفتی و گاز در منطقه تبدیل کرده است به طوری که امروز یارانه بالغ بر 87 میلیارد دلار صرف حامل‌های انرژی می‌شود.

گروسی ابراز داشت: این مبلغ می‌تواند صرف عمران،‌ آبادانی، آموزش و پرورش، حمایت از صنایع و کارخانه‌ها و رفاه عمومی گردد و حال که احمدی‌نژاد با شجاعت و شهامت در آخرین ماه‌های دولت، آینده سیاسی خود را به مخاطره می‌اندازد و حاضر است خود را فدای طرحی جامع برای بازسازی ساختار اقتصادی ایران نماید؛ مجلس نیز باید با تمام توان دولت را در اجرای صحیح تحول اقتصادی یاری کند.

وی ادامه داد: به طوری که صنایع کشور و مردم ضعیف کمترین آسیب را متحمل و بیشترین همکاری را با دولت و مجلس در اجرای تحول عظیم داشته باشند چرا که مردم خوب ایران همواره در کنار مسوولین بوده‌اند و اگر آینده این طرح برای آن‌ها روشن شود به طور قطع همکاری می مکنند.

نماینده مردم شهریار در خانه ملت ابراز امیدواری کرد: ایران در سال 1404 به قدرت اول و برتر اقتصادی، فرهنگی، تکنولوژیکی در خاورمیانه، آمریکای مرکزی و شمال آفریقا تبدیل ‌شود.

وی از حضور ریاست مجلس و استاندار تهران در یادواره 1400 شهید سرافراز شهریار قدردانی کرد.

گروسی با قدردانی از حضور موثر وزیر مسکن شهرسازی در شهریار به مشکلات این منطقه اشاره کرد و گفت: شهرستان شهریار، شهر قدس و ملارد با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفر به لحاظ وجود باغ‌های سرسبز و بادهای معروف آن همواره به عنوان ریه تهران و یار آن بوده است اما امروز شهریار که علاوه بر پذیرش جمعیت سریز تهران از کلیه استان‌ها مهاجر و شهروند دارد، شایسته نیست در سایه پایتخت به فراموشی سپرده شود.

نماینده مردم شهریار در مجلس در پایان از عنایات ویژه و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری و دفتر بازرسی ایشان به مشکلات این شهر تشکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet