هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مجلس به سید محمود علوی رای اعتماد داد/ 227 رای موافق به وزیر اطلاعات

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت به سید محمود علوی جهت تصدی پست وزارت اطلاعات رای اعتماد دادند.
پنج‌شنبه 24 مرداد 1392 ساعت 21:35
مجلس به سید محمود علوی رای اعتماد داد/ 227 رای موافق به وزیر اطلاعات نمایندگان مردم در خانه ملت به سید محمود علوی جهت تصدی پست وزارت اطلاعات رای اعتماد دادند. http://cdn.icana.ir/d/019/44154.jpg مجلس,به,سید,محمود,علوی,رای,اعتماد,داد/,227,رای,موافق,به,وزیر,اطلاعات Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز(پنج شنبه 24مرداد) مجلس شورای اسلامی در پایان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس جمهور با 227 رای موافق، 38 رای مخالف و 18  رای ممتنع از مجموع 283 نماینده حاضر در صحن به سید محمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات رای اعتماد دادند.

بر اساس ماده 206 آیین نامه داخلی مجلس قبل از تشکیل اولین جلسه بررسى برنامه‏هاى دولت و أخذ رأى اعتماد هیأت وزیران، نمایندگان مخالف و موافق برنامه، خط مشى و اصول کلى و ترکیب هیأت وزیران و نیز نمایندگان مخالف و موافق هریک از وزیران به تفکیک برنامه و هر وزیر در برگه‏هاى جداگانه یا دستگاه الکترونیک ثبت نام کردند.

هریک از نمایندگان فرصت داشتند تمام یا قسمتى از وقت خود را دراختیار نماینده دیگر قرار دهند. در شروع بحث در مورد هیأت وزیران، رئیس جمهور برنامه دولت را تشریح و ضمن معرفى وزیران از ترکیب هیأت وزیران دفاع کرد. پس از آن مجلس، بررسى برنامه دولت و ترکیب هیأت وزیران را با اظهارات پنج نفر از نمایندگان مخالف و پنج نفر از نمایندگان موافق با حفظ ترتیب یک­نفر مخالف و یک­نفر موافق و هر کدام براى مدت پانزده دقیقه انجام داد.

رئیس جمهور یا کسانى که او تعیین کرد به سؤالات واظهارات مخالفان پاسخ دادند. مجموع مدت نطق اولیه رئیس جمهور و دفاعیات اخیر دو و نیم ساعت بود. درپى اظهارات و دفاعیات رئیس جمهور، مجلس شور در مورد برنامه‏ها و صلاحیت هریک از وزیران را به صورت جداگانه انجام داد. درمورد هر وزیر دو نفر از نمایندگان مخالف و دو نفر ازنمایندگان موافق با حفظ ترتیب یک­نفر مخالف و موافق هرکدام براى مدت پانزده دقیقه فرصت یافتند. پس از آن وزیر و در صورت صلاحدید رئیس جمهور به مدت سى دقیقه براى دفاع از برنامه و صلاحیت وزیر مطروحه نیز فرصت داشتند. بحث و بررسى براى تک تک وزیران به ترتیب حروف الفباى وزارتخانه به همین شیوه انجام شد، رئیس جمهور با استفاده از وقت برخی وزیران در پایان و به‏طور یکجا از آنان دفاع کرد. پس از آن رأى‏گیرى به عمل آمد و شمارش و اعلام نتیجه آراء پس از رأى‏گیرى براى همه وزرا صورت گرفت. سؤالات کتبى نمایندگان در طول مدتى که برنامه دولت مطرح شد ازطریق رئیس مجلس به رئیس جمهور یا وزیر مربوط نیز ارائه شد.

سوابق علوی ؛ وزیر اطلاعات

به گزارش خانه ملت، سید محمود علوی سوابق شغلی و خدمات اجرایی پیش از انقلاب از جمله تاسیس انجمن سلامی جوانان آبادان، تاسیس کانون اسلامی جوانان قم، تاسیس چندین کتابخانه در مناطق مختلف استان فارس، فعالیت‌های فرهنگی تربیتی و تبلغی در رابطه با نسل جوان در ناقط مختلف استان فارس، برپایی و هدایت تظاهرات علیه رژیم پهلوی در قم و مناطق جنوب فارس (لار، گراش، لامرد،...)، رهبری یک گروه چریکی شبه‌نظامی در قم در سال 1357، و همچنین در پس از انقلاب نماینده ستاد مرکزی انقلاب اسلامی در جنوب فارس، نماینده دفتر امام خمینی (ره) در لامرد، نماینده دوره‌های اول- دوم- چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی (جهت‌گیری در جهت محرومیت‌زدایی از مناطق محروم کشور در مباحث قانون‌گذاری و اقدام علمی در امر سازندگی از ویژگی بارز دوران نمایندگی دکتر علوی در مجلس شورای اسلامی می‌باشد.)، مخبر و سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی، کمیسیون خاص وظیفه عمومی، کمیسیون خاص وظایف و اختیارات ریاست‌جمهوری در دوره‌های اول و دوم مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون خاص تدوین قانون وزارت اطلاعات، نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، نایب‌رئیس کمیسیون‌های سیاست خارجی و آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کویت، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مراکش، معاونت نظارت و بازرسی و معاونت روابط عمومی و تبلیغات سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، از سال 1379 تا سال 1388 با حکم مقام معظم رهبری به عنوان رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و روابط مردم استان تهران در مجلس خبرگان با کسب بیش از دو میلیون رای مردم استان تهرانرا در کارنامه خود دارد. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000