ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/11/13 18:40:00
سرویس کمیسیون ها

ترکیب کمیسیون تلفیق بودجه 88 مشخص شد

۱۰ کمیسیون‌ تخصصی مجلس و کمیسیون اصل نودم قانون اساسی اعضای خود را برای عضویت در کمسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۸۸ کل کشورمعرفی کردند.

به گزارش خبر نگار خانه ملت، به غیر از کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات که تمامی اعضای آن در کمیسیون تلفیق عضویت خواهند داشت، هر یک از کمیسیون‌های تخصصی مجلس باید دو تن از اعضای خود را برای عضویت در کمسیون تلفیق معرفی کنند.

بر اسا این گزارش، "محمدرضا باهنر" و "محمدعلی کریمی" نمایندگان تهران و راور از کمسیون اجتماعی،  "سیدشهاب‌الدین صدر" و "سیدامیر حسین قاضی‌زاده هاشمی" نمایندگان تهران و مشهد از کمسیون بهداشت و درمان، "علی عباسپور تهرانی فرد" و "اسد ا... عباسی" نمایندگان تهران و رود سر و املش از کمیسیون آموزش و تحقیقات برای عضویت در کمیسیون تلفیق انتخاب شد‌ه‌اند.

همچنین "سیروس ساز‌دار" و "علی‌اصغر زارعی" نمایندگان مرند و جلفا و تهران از کمسیون انرژی، "حشمت ا.. فلاحت پیشه" و "حسن کامران" نمایندگان اسلام آباد غرب و اصفهان از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، "کاظم دلخوش" و "جمشید انصاری" نمایندگان صومعه سرا  و زنجان و طارم از کمیسیون اقتصادی، "موسی غضنفر آبادی" و "عبدالرضا مرادی" نمایند گان بم و ممسنی نیز از کمیسیون قضایی و حقوقی به عضویت کمسیون تلفیق درآمده‌اند.

این گزارش می افزاید: کمسیون عمران نیز "علی اکبر آقایی" و "محسن نریمان"  نمایندگان سلماس و بابل، کمسیون اصل 90 "محمد حسن ابوترابی فرد" و "محمد ابراهیم نکونام" نمایندگان قزوین و گلپایگان، کمیسیون صنایع و معادن "علی اصغر یوسف‌نژاد" و "شهریار طاهرپور" نمایندگان ساری و تویسر کان و کمسیون فرهنگی نیز "روح ا... حسینیان" و "ستار هدایت خواه" را برای عضویت در کمسیون تلفیق معرفی نموده‌اند.

بر اساس ماده 213 آیین نامه داخلی مجلس، به منظور تنظیم اصول و مفاد برنامه‌های توسعه و لوایح بودجه کل کشور و ایجاد هماهنگی بین کمسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی، پس از تقدیم لایحه مربوطه توسط دولت به مجلس، کمسیون تلفیق با ترکیب کلیه اعضای کمسیون برنامه و بودجه و محاسبات و دو نفر از هر یک از کمسون‌های دیگر غیر از کمسیون‌های تحقیق و تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس تشکیل خواهد شد.

ماموریت این کمسیون تا تصویب نهایی قانون برنامه توسعه و یا بودجه سالانه کل کشور ادامه می‌یابد.

در همین ارتباط کمسیون تلفیق با حضور اکثریت مطلق اعضاء رسمیت می‌یابد.

کمسیون تلفیق بر اساس ماده 214 آیین نامه داخلی موظف است حداکثر ظرف سه هفته لایحه بودجه را رسیدگی و گزارش نهایی خود را به مجلس ارائه نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet