هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

تمدن: باید راه رانت خواری و فساد را در لایحه اصل 44 ببندیم

سرویس اقتصادی
نماینده شهرکرد گفت: اگر نگران رانت خواری و فساد هستیم باید آن را در متون لایحه اصل 44 قانون اساسی مورد بررسی قرار داده و راه آن ببندیم.
یکشنبه 25 شهریور 1386 ساعت 17:35

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،مرتضی تمدن در موافقت با کلیات این لایحه گفت: مباحثی که مخالفین محترم بیان کردند باید زمانی اعلام شود که وارد جزییات شویم.

وی افزود: چرا وقتی موضوع تبیین ضرورتها به تایید مقام معظم رهبری رسیده و پس از اعلام کار کارشناسی متعدد این سیاست ها به نظر رهبر انقلاب می رسد و آن را به روسای سه قوه ابلاغ می نماید حکایت از این مساله مهم دارد که اداره کشور به شکل فعلی میسر نیست.

تمدن خاطرنشان کرد: آنچه بد است خصوصی سازی لجام گسیخته است و ما باید با وضع قوانین مناسب به سمت خصوصی سازی برویم و اجازه دهیم جلوی تخلفات گرفته شود و اجازه داد اقتصاد کشور تکانی بخورد.

نماینده شهرکرد ادامه داد: لذا مخالفت با این لایحه قطعا نمی تواند منطق محکمی داشته باشد و اگر نگران رانت خواری و فساد هستیم باید آن را در متون این لایحه مورد بررسی قرار داده و راه آن ببندیم.

سپس کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا با بیان اینکه مخالفین و موافقین این لایحه در خصوص کلیات آن صحبت نکرده و به جزییات آن پرداخته است کفایت مذاکرات را مطرح کرد که با مخالفت نمایندگان به تصویب نرسید.

دو تن از نمایندگان مجددا خواستار کفایت مذاکرات شدند که با 108 رای موافق و 37 رای مخالف و 5 رای ممتنع به تصویب رسید.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000