ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی:

اجماع برای برگزاری انتخابات در سوریه، بهترین نتیجه‌ اجلاس ژنو 2 است

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تنها راه حل بحران سوریه را برگزاری انتخابات دانست و گفت که بهترین خروجی و نتیجه برگزاری اجلاس ژنو 2 ایجاد مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه است.
جمعه 10 آبان 1392 ساعت 11:51
اجماع برای برگزاری انتخابات در سوریه، بهترین نتیجه‌ اجلاس ژنو 2 است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تنها راه حل بحران سوریه را برگزاری انتخابات دانست و گفت که بهترین خروجی و نتیجه برگزاری اجلاس ژنو 2 ایجاد مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه است. http://cdn.icana.ir/d/019/42818.jpg اجماع,برای,برگزاری,انتخابات,در,سوریه،,بهترین,نتیجه‌,اجلاس,ژنو,2,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی‌حسینی اظهار کرد: جمهوری اسلامی برای حل بحران سوریه به راه حل سیاسی اعتقاد دارد و در صورت دعوت به ژنو 2 در جهت حمایت از راه حل سیاسی کمک‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی با تاکید بر لزوم قطع حمایت و کمک به معارضین تاکید کرد و گفت: باید به راه حل نظامی در سوریه خاتمه داده شود و راه حل سیاسی و دموکراتیک دنبال شود، پیشنهاد جمهوری اسلامی این است طبق قانون انتخابات در سوریه برگزار شود تا مردم سرنوشتشان را تعیین کنند، طبیعتا این بهترین نتیجه و خروجی برای اجلاس ژنو 2 خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با بیان این که شرکت کنندگان در ژنو 2 باید مصوبات این اجلاس را عملیاتی کنند گفت: باید شرکت کنندگان در اجلاس ژنو 2 ضمانت و تعهد برای اجرای مصوبات بدهند تا تجربه‌ی اجلاس ژنو 1 تکرار نشود.

نقوی حسینی یاد آور شد: در اجلاس ژنو 1 مصوباتی به تصویب رسید که شرکت کنندگان در این اجلاس نه تنها به آن پایبند نبودند بلکه راه حل‌های غیر از آن را در پیش گرفتند که یکی از آنها طرح تهاجم نظامی به سوریه از سوی آمریکاست، واضح است که این موضوع از مصوبات ژنو 2 نبود ولی آمریکا آن را در دستور کارش قرار داد.

وی همچنین گفت: طبق مصوبه اجلاس ژنو 1 قرار بود دولت انتقالی تشکیل شود ولی هیچ کس برای تشکیل آن تلاشی نکرد، در چنین شرایطی آنها از جمهوری اسلامی می‌خواهند که به مصوبات ژنو 1 متعهد باشد ، تعهدی که خودشان به آن پایبند نبوده و اجرایی نکردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با بیان اینکه ایران با هر گونه راه حل نظامی در بحران سوریه به شدت مخالف است گفت:‌ ما حامی راه حل سیاسی هستیم و حاضر نیستیم هیچ نوع راه حل نظامی را در این زمینه دنبال کنیم.

وی گفت: قطعا اگر کشورها بخواهند در اجلاس ژنو 2 از تروریست‌ها و معارضین حمایت کنند جمهوری اسلامی حاضر به شرکت در این نشست نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، وی در پایان تاکید کرد که ایران مشتاق شرکت در اجلاس ژنو 2 نیست و حاضر به پذیرفتن هیچ شرطی برای شرکت در اجلاس نمی‌باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000