هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلالی در دیدار با رئیس کمیسیون خارجه مجلس کره‌جنوبی:

ایران انزواپذیرنیست/غربی ها درمسئله هسته ای به دنبال تسویه حساب‌های سیاسی هستند

سرویس سیاسی
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به اهمیت مناسبات پارلمانی و نقش موثر پارلمان در تسهیل روابط گفت: ایران با توجه به شرایط تاریخی و جغرافیائی خود کشوری انزوا پذیر نیست.
شنبه 11 آبان 1392 ساعت 10:25
ایران انزواپذیرنیست/غربی ها درمسئله هسته ای به دنبال تسویه حساب‌های سیاسی هستند رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به اهمیت مناسبات پارلمانی و نقش موثر پارلمان در تسهیل روابط گفت: ایران با توجه به شرایط تاریخی و جغرافیائی خود کشوری انزوا پذیر نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/42793.jpg ایران,انزواپذیرنیست/غربی,ها,درمسئله,هسته,ای,به,دنبال,تسویه,حساب‌های,سیاسی,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی که به دعوت رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ملی جمهوری کره جنوبی در رأس هیاتی پژوهشی به منظور شرکت در چهارمین اجلاس بین‌المللی مراکز پژوهش پارلمانی به کره‌جنوبی عزیمت کرده، با رئیس کمیسیون خارجه مجلس ملی کرهجنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

جلالی در این دیدار با اشاره به سفرقریب الوقوع طرف کره‌ای از جمهوری اسلامی ایران بنا به دعوت ‌علا‌ءالدین بروجردی رئیس کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این دیدار می‌تواند نقش موثری در روابط دوکشور داشته باشد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور ایران و کره‌جنوبی افزود: ملت ایران احترام خاصی برای مردم جمهوری کره قائل است و ملت کره را مردمی پرتلاش می‌داند که می‌تواند الگوئی برای توسعه باشد.

جلالی با اشاره به اهمیت مناسبات پارلمانی و نقش موثر پارلمان در تسهیل روابط، تصریح کرد: مسائل بین‌المللی نباید تاثیری در مناسبات روبه‌رشد دوکشور داشته باشد.

وی ادامه داد: برخی کشورهای بزرگ تلاش می‌کنند با اعمال تحریم‌ها ایران را تحت فشار قرار دهند، اما کشور ایران با توجه به شرایط تاریخی و جغرافیائی خود کشوری انزوا پذیر نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ایران خواهان گسترش روابط با همه کشورهاست و با روی کار آمدن دولت جدید این روند به طور جدی دنبال می‌شود.

جلالی یادآور شد: مسئله هسته‌ای ایران باید به‌دور از هرگونه انگیزه سیاسی در چارچوب حقوقی پیگیری شود اما برخی کشورهای بزرگ تلاش می‌کنند موضوع را از مسیر اصلی آن خارج کنند.

وی ادامه داد: باوجود همه‌گونه همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و اثبات صلح آمیزبودن فعالیت‌ها هسته‌ای ایران، متاسفانه غربی‌ها درچند دوره از مذاکرات به تعهدات خود عمل نکرده و عملا به فضای بی‌اعتمادی دامن زده‌اند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باوجود تلاش ایران به همکاری و پاسخگوئی به تمام شبهات  و جلب نظر مثبت آژانس در مورد صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته ای خود، متاسفانه غربی‌ها تلاش می‌کنند مسئله را از مسیر صحیح خارج کرده و سعی می کنند تسویه حساب‌های سیاسی خود را در موضوع هسته‌ای با ایران انجام دهند.

رئیس کمیسیون خارجه مجلس ملی کره جنوبی در ادامه این دیدار با تائید مواضع شفاف ایران درزمینه فعالیت‌های هسته‌ای خود، مناسبات میان تهران  و سئول را بسیار مهم خواند و مراتب تاسف خود را از اعمال تحریم‌ها علیه ایران اعلام کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000