هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بیگلری: تلفات در مناطق آلوده به مین کردستان ادامه دارد

وزیر کشور پاسخگوی وضعیت پاکسازی اراضی آلوده به مین باشد

سرویس سیاسی
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، با اشاره به حضور رحمانی‌فضلی در جلسه این هفته کمیسیون امنیت‌ملی مجلس، گفت: وزیر کشور برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان درباره وضعیت پاکسازی اراضی آلوده به مین در مجلس حضور می‌یابد.
شنبه 11 آبان 1392 ساعت 12:24
وزیر کشور پاسخگوی وضعیت پاکسازی اراضی آلوده به مین باشد نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، با اشاره به حضور رحمانی‌فضلی در جلسه این هفته کمیسیون امنیت‌ملی مجلس، گفت: وزیر کشور برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان درباره وضعیت پاکسازی اراضی آلوده به مین در مجلس حضور می‌یابد. http://cdn.icana.ir/d/019/42935.jpg وزیر,کشور,پاسخگوی,وضعیت,پاکسازی,اراضی,آلوده,به,مین,باشد Icana

محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ‌در تشریح سؤال مشترک امید کریمیان، سالار مرادی، رسول خضری و خود از عبدالرضا رحمانی ‌فضلی وزیر کشور در جلسه روز (سه‌شنبه 14 آبان) کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: وزیر کشور برای پاسخگویی به عملکرد ضعیف وزرات کشور جهت جمع‌آوری و پاکسازی اراضی آلوده به مین در مناطق مرزی به مجلس می‌آید.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت کشور و وزارت دفاع در پاکسازی مناطق آلوده به مین افزود: با وجود اظهارات مسئولان دستگاه‌های مختلف در پاکسازی کامل این مناطق، هنوز شاهد هستیم که هر چند وقت یکبار تعدادی از مردم این مناطق به شهادت می‌رسند.

وی ادامه داد: به‌علت پاکسازی نشدن برخی مناطق استان کردستان، حدود دو هفته پیش 5 نفر از دانش‌آموزان که اتفاقا بر روی تله‌های انفجاری رفته بودند، دچار نقص عضو شدند.

بیگلری افزود: بخشی از شهدا، مجروحان و افرادی که به‌علت انفجار مین نقص عضو شده‌اند، هنوز تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار نگرفته‌اند و این موضوع تبعات بسیاری را به‌دنبال دارد.

وی با اعلام اینکه هنوز آمار و نقشه‌ای برای تعیین محدوده مناطق آلوده به مین وجود ندارد، گفت: در چند سال اخیر انفجار مین‌های جنگی در مناطقی دور از انتظار اتفاق می‌افتد و این موضوع یک فشار روانی را به جامعه وارد می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه وزارت کشور و وزارت دفاع مسئول پاسخگویی به پاکسازی نشدن اراضی آلوده به مین در استان کردستان و مناطق مرزی هستند، تصریح کرد: نمایندگان به‌دنبال این هستند که هر چه سریع‌تر این وزارتخانه‌ها با برنامه‌ریزی برای پاکسازی این مناطق اقدام کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000