خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/08/11 15:56:00
سرویس بین الملل
ندیمی در دیدار با نایب‌رئیس مجلس نمایندگان تایلند:

لزوم تقویت ارتباطات ایران و تایلند در حوزه‌های اقتصادی و صنعتی

ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند با وسیوت چای نارون نایب‌رئیس مجلس نمایندگان تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد.
لزوم تقویت ارتباطات ایران و تایلند در حوزه‌های اقتصادی و صنعتی ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند با وسیوت چای نارون نایب‌رئیس مجلس نمایندگان تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/45545.jpg لزوم,تقویت,ارتباطات,ایران,و,تایلند,در,حوزه‌های,اقتصادی,و,صنعتی Icana

نایب‌رئیس مجلس نمایندگان تایلند در ابتدای این دیدار ضمن خوشامدگویی به هیات پارلمانی ایران، دیدارها و مذاکرات مقامات پارلمانی و سیاسی دو کشور را موجب تحکیم و تقویت مناسبات فیمابین دانست و افزود: رفت و آمد مقامات عالیرتبه دو کشور به ویژه در عرصه پارلمانی موجب بسط و گسترش مراودات دوستانه میان تایلند و ایران می‌شود.

وی همچنین با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی مناسبات دو کشور بر لزوم گسترش مناسبات در تمامی عرصه‌ها تاکید کرد و گفت: توسعه ارتباطات دوستان با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم و تاثیرگذار در جهان برای تایلند حائز اهمیت است.

نارون در پایان این دیدار با قدردانی از حمایت موثر جمهوری اسلامی ایران از عضویت کشور تایلند در کمیته اجرایی اتحادیه بین‌المجالس جهانی در ژنو این حرکت را اقدامی مهم در تقویت روابط دو کشور در همه زمینه‌ها قلمداد کرد.

ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند نیز در این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی روابط سیاسی و اقتصادی فیمابین گفت: جمهوری اسلامی ایران و تایلند به‌عنوان دو کشور مهم در غرب و جنوب شرق آسیا از پشتوانه‌های مناسبی برای گسترش ارتباطات دوستانه در تمامی زمینه‌ها به ویژه روابط پارلمانی برخوردارند.

وی بر این اساس از حمایت مجلس شورای اسلامی به ویژه گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند از روند گسترش مناسبات دوستانه فیمابین خبر داد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- تایلند که در رأس یک هیات پارلمانی سه نفره متشکل از محمدعلی اسفنانی نایب‌رئیس گروه دوستی پارلمانی و قاسم عزیزی عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند به بانکوک سفر کرده در پایان این دیدار خواستار افزایش رفت و آمد مسئولان دو کشور جهت تقویت ارتباطات دوستانه فیمابین و استفاده از توانمندی‌های دو کشور در زمینه‌های اقتصادی و صنعتی شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet