شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ندیمی:

بستر‌های افزایش گسترش حجم مبادلات تجاری میان ایران و تایلند فراهم است

سرویس بین الملل
ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی که در رأس هیاتی پارلمانی به بانکوک سفر کرده با ژنرال سونتی بون یاراتکلین رئیس گروه دوستی پارلمانی دیدار و گفت‌وگو کرد.
شنبه 11 آبان 1392 ساعت 16:22
بستر‌های افزایش گسترش حجم مبادلات تجاری میان ایران و تایلند فراهم است ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی که در رأس هیاتی پارلمانی به بانکوک سفر کرده با ژنرال سونتی بون یاراتکلین رئیس گروه دوستی پارلمانی دیدار و گفت‌وگو کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/43076.jpg بستر‌های,افزایش,گسترش,حجم,مبادلات,تجاری,میان,ایران,و,تایلند,فراهم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ژنرال سونتی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه تاریخی روابط سیاسی و تجاری میان دو کشور گفت: گسترش مناسبات تایلند و ایران در زمینه‌های مختلف موجب استفاده از توانایی‌های دو کشور به ویژه در عرصه اقتصادی و تجاری می‌شود و به نفع دو ملت است.

وی در همین راستا از حمایت پارلمان و گروه دوستی پارلمانی تایلند از توسعه دو مناسبات دوستانه با ایران در تمامی زمینه‌ها خبر داد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی تایلند و ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مناسبات دو کشور همواره از سطح خوبی برخوردار بوده است، بر ضرورت گسترش همکاری‌ها در بخش‌های تجاری، بازرگانی و گردشگری دو کشور تاکید کرد.

در ادامه این دیدار ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند با اشاره به سابقه تاریخی و مثبت مناسبات دوستانه دو کشور گفت: روابط تاریخی و خوب دو کشور در عرصه‌های مختلف پشتوانه مناسبی برای تقویت و توسعه ارتباطات دوستانه در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین است و گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند از هیچ تلاشی برای تحکیم مناسبات فیمابین دریغ نخواهد کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند ضمن تاکید بر وجود ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان اقتصادی و بازرگانی میان دو کشور خاطرنشان کرد: تنوع محصولات صنعتی و کشاورزی در ایران و تایلند فرصت‌های فراوانی برای گسترش حجم مبادلات تجاری فیمابین فراهم کرده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدارهای مقامات بلندپایه دو کشور در مجامع بین‌المللی از جمله سازمان ملل و اتحادیه بین‌المجالس جهانی و حمایت از مواضع یکدیگر افزود: اینگونه حرکت‌ها بستر مناسبی را برای افزایش همکاری‌ها و تعاملات دوستانه فیمابین در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی فراهم می‌کند.

لازم به ذکر است در این دیدار آقایان محمدعلی اسفنانی و قاسم عزیزی نماینده فریدن و شازند در مجلس شورای اسلامی و عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند در سخنانی بر لزوم توسعه و گسترش روابط دوستانه در تمامی زمینه‌ها به ویژه روابط پارلمانی تاکید کردند./

پایان پیام 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000