هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ندیمی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی تایلند و ایران:

روابط تاریخی ایران و تایلند پشتوانه مناسبی برای تقویت روابط دوستانه است

سرویس بین الملل
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند، گفت: روابط تاریخی و خوب دو کشور در عرصه‌های مختلف پشتوانه مناسبی برای تقویت و توسعه ارتباطات دوستانه در عرصه‌های گوناگون است.
شنبه 11 آبان 1392 ساعت 18:38
روابط تاریخی ایران و تایلند پشتوانه مناسبی برای تقویت روابط دوستانه است رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند، گفت: روابط تاریخی و خوب دو کشور در عرصه‌های مختلف پشتوانه مناسبی برای تقویت و توسعه ارتباطات دوستانه در عرصه‌های گوناگون است. http://cdn.icana.ir/d/019/43076.jpg روابط,تاریخی,ایران,و,تایلند,پشتوانه,مناسبی,برای,تقویت,روابط,دوستانه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند که در رأس هیأتی پارلمانی به بانکوک سفر کرده است، در دیدار با ژنرال سونتی بون یاراتکلین رئیس گروه دوستی پارلمانی تایلند و ایران با اشاره به سابقه‌ تاریخی و مثبت مناسبات دوستانه دو کشور، گفت: روابط تاریخی و خوب دو کشور در عرصه‌های مختلف پشتوانه مناسبی برای تقویت و توسعه ارتباطات دستانه در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی فیمابین است که گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و تایلند از هیچ تلاشی برای تحکیم مناسبات فیمابین دریغ نخواهد کرد.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، ضمن تاکید بر وجود ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان اقتصادی و بازرگانی میان دو کشور، افزود: تنوع محصولات صنعتی و کشاورزی ایران و تایلند، فرصت‌های فراوانی برای گسترش حجم مبادلات تجاری دوجانبه فراهم کرده است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیدارهای مقامات بلند پایه دو کشور در مجامع بین‌المللی از جمله سازمان ملل و اتحادیه بین‌المجالس جهانی و حمایت از مواضع یکدیگر، افزود: این‌گونه حرکت‌ها بستر مناسبی را برای افزایش همکاری‌ها و تعاملات دوستانه فیمابین در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی فراهم می‌کند.

همچنین در در این دیدار محمد علی اسفنانی و قاسم عزیزی نماینده فریدن و شازند در مجلس و عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند در اظهاراتی جداگانه بر لزوم توسعه و گسترش ارتباطات دوستانه در تمامی زمینه‌ها به ویژه روابط پارلمانی تاکید کردند.

"نارون" نایب رئیس مجلس نمایندگان تایلند در ابتدای این دیدار ضمن خوشامدگویی به هیئت پارلمانی ایران، دیدارها و مذاکرات مقامات پارلمانی و سیاسی دو کشور را موجب تحکیم و تقویت مناسبات فیمابین دانست و گفت: رفت و آمد مقامات عالیرتبه دو کشور به ویژه در عرصه پارلمانی موجب بسط و توسعه مراودات دوستانه میان تایلند و ایران می‌شود.

وی همچنین با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی مناسبات دو کشور، بر لزوم گسترش مناسبات در تمامی عرصه‌ها تاکید کرد و گفت: توسعه ارتباطات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم و تاثیرگذار در جهان برای تایلند حائز اهمیت است.

نایب رئیس مجلس نمایندگان تایلند در پایان این دیدار با قدردانی از حمایت موثر جمهوری اسلامی ایران از عضویت کشورش در کمیته اجرایی اتحادیه بین‌المجالس جهانی در ژنو، این حرکت را اقدامی مهم در جهت تقویت روابط دو کشور در همه زمینه‌ها قلمداد کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000