هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسین شیخ الاسلام:

توانایی و نفوذ آمریکا در جهان تضعیف شده است

سرویس دیگر رسانه‌ها
دانشجوی پیرو خط امام که در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا حضور داشته است، درباره تفاوت این کشور در سه دهه گذشته، گفت: کشور آمریکا به دلیل اتخاذ سیاست های استکباری در سه دهه قبل از قدرت برخوردار بود ولی توانایی این کشور در حال حاضر تضعیف شده است.
یکشنبه 12 آبان 1392 ساعت 12:54
توانایی و نفوذ آمریکا در جهان تضعیف شده است دانشجوی پیرو خط امام که در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا حضور داشته است، درباره تفاوت این کشور در سه دهه گذشته، گفت: کشور آمریکا به دلیل اتخاذ سیاست های استکباری در سه دهه قبل از قدرت برخوردار بود ولی توانایی این کشور در حال حاضر تضعیف شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/42969.jpg توانایی,و,نفوذ,آمریکا,در,جهان,تضعیف,شده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛«حسین شیخ الاسلام» روز یکشنبه در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار در شبکه خبر سیما، گفت: تسخیر سفارت آمریکا در سال 58 کار درستی بود و نمی توان این واقعه را را از زمینه های تاریخی، اجتماعی و فرهنگی اش جدا کرد.

شیخ الاسلام ادامه داد: امام خمینی(ره) و تمامی ملت در آن دوران از این حرکت گسترده دانشجویان پشتیبانی کردند و مردم حتی تا روزهای بعد هم به مقابل سفارت آمده و شعار مرگ بر آمریکا را سر می دادند.
 
این دانشجوی پیرو خط امام(ره) در سال 58 با اشاره به تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) گفت: تسخیر این سفارت در آن مقطع صحیح بود زیرا باعث وفاق ملی شد و پشتیبانی رهبر کبیر انقلاب اسلامی را در پی داشت.
 
شیخ الاسلام خاطر نشان کرد: تسخیر سفارت آمریکا به فرموده امام(ره) انقلاب دوم بود زیرا مبارزه با استکبار محسوب می شد و این مهم موجبات قدرتمند شدن ایران را فراهم کرد.
 
وی رفتار های مسوولان آمریکایی ها اعم از برنامه ریزی برای کودتا، حادثه طبس، حمایت از صدام در جنگ تحمیلی و دشمنی با جمهوری اسلامی ایران را مورد نکوهش قرار داد و گفت: توطئه ها و فشارهای آمریکایی ها بعد از تسخیر لانه جاسوسی افزایش داشت ولی از جهتی موجب قدرتمند شدن ایران شد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز قدرتمند و توانمند شده و باعث آن همان فشارهای آمریکا و استکبار جهانی بوده است.
 
شیخ الاسلام در ادامه درباره اسناد به دست آمده از سفارتخانه آمریکا و محرز شدن جاسوسی این کشور در ایران، گفت: بعد از بازرسی این محل در سال 58 اسنادی اعم از برنامه ریزی های آمریکا برای جاسوسی، کارهای فرهنگی و اشاعه فرهنگ غربی یافت شد. وی درباره جاسوسی آمریکایی ها در ایران هم گفت: در قسمت کنسولی سفارتخانه استخدام برای جاسوس و کارهایی از این دست انجام می گرفت و آمریکایی ها بعد از آنکه متوجه شدند شخصی همچون بنی صدر از جنس خودشان است از طریق یک تاجر به وی نزدیک شده و ارتباط لازم را برقرار کردند.
این دانشجوی پیرو خط امام (ره) در سال 58، گفت: تمامی این اطلاعات از کاغذهای رشته رشته شده در سفارت بدست آمده و سند بی کفایتی بنی صدر نیز بود که در مجلس شورای اسلامی آن دوران ارائه شد. /
 
پایان پیام
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000