هدر اصلی
1392/08/12 18:12:50
سرویس سیاسی
خجسته نشست امروز کمیسیون شوراهای مجلس را تشریح کرد:

بررسی روند انتخاب استانداران با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون، گفت: در نشست امروز امیری قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گزارشی را درباره روند انتخاب استانداران و حادثه تروریستی سراوان ارائه کرد.
بررسی روند انتخاب استانداران با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون، گفت: در نشست امروز امیری قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گزارشی را درباره روند انتخاب استانداران و حادثه تروریستی سراوان ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43572.jpg بررسی,روند,انتخاب,استانداران,با,حضور,قائم,مقام,وزیر,کشور,در,امور,مجلس Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز (یکشنبه 12 آبان) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه در نشست امروز آخرین وضعیت حادثه سراوان و تغییر استانداران کشور با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس بررسی شد، گفت: تعیین استانداران کشور به‌عنوان بالاترین مقام اجرایی هر استان از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و لازم است تا در انتخاب این افراد دقت کافی انجام شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برخی انتقادها از روند انتخاب استانداران، افزود:‌ در برخی مجامع سیاسی کشور و نمایندگان انتظار داشتند که انتخاب استانداران سریع انجام شود اما به‌علت ملاحظاتی این موضوع طولانی شد و مشکلاتی به‌وجود آمد که امیدواریم سریعا استان های باقی‌مانده تعیین و تکلیف شود، البته نباید سرعت را فدای دقت کرده و از افراد ناتوان استفاده کرد، زیرا استانداری جایگاه مهمی بوده و دقت و وسواس در انتخاب آن‌ها قابل تقدیر است.

وی با اظهار تأسف از وقوع حادثه تروریستی سراوان و سفر اعضای کمیسیون شوراها برای بررسی موضوع سیستان و بلوچستان، گفت: وقوع این حوادث به‌هیچ عنوان قابل قبول نبوده و در بررسی‌های کمیسیون چنانچه تخلف یا قصوری از هر مقامی مشاهده شود، به جدیت با وی برخورد شد، از طرف دیگر توجه ویژه به منطق مرزی و پاسگاه‌های از برنامه‌های آتی کمیته اطلاعات و امنیت داخلی کمیسیون است.

خجسته ادامه داد: در نشست امروز همچنین قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس به حساسیت وزارت کشور در انتخاب استانداران اشاره کرد و علت تأخیر به وجود آمده را توجه و تأکید وزارت کشور به استفاده از نیروهای کارآمد و پرتوان دانست.

وی با اشاره به اظهارات امیری قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس درباره حادثه سراوان، گفت: امیری اعلام کرد که وزارت کشور برای پیگیری قرارداد امنیتی با کشور پاکستان سفری به این کشور خواهیم داشت و انتظار می‌رود که طرف پاکستانی دقت کافی در این‌باره داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در نشست امروز کمیسیون طرح تمدید اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مورد بررسی قرار گرفت، افزود:‌ از 43 حادثه طبیعی که در دنیا ثبت شده است حداقل 33 مورد از آن در کشور ثبت شده از این رو لازم است تا توجه جدی در این حوزه وجود داشته باشد، از طرف دیگر تنوع افراد موجود در شورای این سازمان و عدم هماهنگی میان مدیران مشکلاتی را به‌وجود آورده که لازم است با بازنگری در قانون این مشکلات حل و فصل شود.

وی با انتقاد از شرایط حاکم درسازمان مدیریت بحران، یادآور شد: سازمان مدیریت بحران کشور که خود متولی مقابله با بحران است متأسفانه خود اکنون با بحران روبه رو بوده و لازم است تا هر چه سریع‌تر وضعیت بودجه و تشکلات آن مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، ادامه داد: از طرف دیگر با تصویب کمیسیون مقرر گردید تا اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور تا پایان سال 93 تمدید شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet