هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی در دیدار با قائم‌مقام وزیر خارجه اتریش :

1+5 پاسخ روشن و شفاف به پیشنهادات اخیر تهران دهد

سرویس بین الملل
راینمولد لوپاتکا قائم‌مقام وزیر خارجه اتریش پیش از ظهر امروز 12/8/92 با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
یکشنبه 12 آبان 1392 ساعت 17:56
1+5 پاسخ روشن و شفاف به پیشنهادات اخیر تهران دهد راینمولد لوپاتکا قائم‌مقام وزیر خارجه اتریش پیش از ظهر امروز 12/8/92 با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/50979.jpg 1+5,پاسخ,روشن,و,شفاف,به,پیشنهادات,اخیر,تهران,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه طولانی مناسبات دوستانه میان تهران و وین و نگاه مثبت دو ملت به یکدیگر، گفت: ایران و اتریش با توجه به روابط تاریخی دوستانه فیمابین از ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای برخوردارند که بهره‌گیری از آنها به نفع دو ملت خواهد بود.

وی در همین زمینه به نقش مهم همکاری‌های پارلمانی اشاره کرد و افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی برای گسترش مراودات دوستانه با اتریش حمایت می‌کند.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکره اخیر ایران و گروه 1+5 در وین گفت: تهران به هیچ وجه مذاکره برای مذاکره را قبول ندارد. باید مذاکره برای حل مشکلات و باز کردن گروه‌ها باشد. امیدواریم گروه 1+5 پاسخ روشن و شفاف به پیشنهادات اخیر تهران دهد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هر گفت‌وگو و مذاکره‌ای که حقوق ملت ایران را در چارچوب مقررات بین‌المللی و معاهده ان‌پی‌تی در موضوع هسته‌ای به رسمیت بشناسد، حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با هشدار نسبت به تقویت گروه‌ها و جریانات تروریستی در منطقه برای امنیت و آرامش جهان گفت: ایران و اروپا در بسیاری از موضوعات و مسائل بین‌المللی از جمله مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دغدغه و نگرانی‌های مشترک دارند که برقراری مکانیزم و سازوکار گفت‌وگو و مشورت‌های فیمابین را ضروری ساخته است.

در ادامه این دیدار قائم‌مقام وزیر خارجه اتریش نیز ضمن ابراز علاقمندی کشورش برای گشودن فصل جدیدی از همکاری‌های سازنده با ایران گفت: وین برای روابط تاریخی و دوستانه خود با ایران ارزش فراوانی قائل است و امیدواریم در فضای جدید بتوانیم فصل جدیدی در مناسبات دو کشور بگشاییم.

وی توسعه همکاری‌ها میان تهران و اروپا را به نفع هر دو طرف خواند و افزود: امیدواریم در فضای جدید گام‌های ملموسی برای لغو تحریم برداشته شود.

قائم‌مقام وزیر خارجه همچنین ایران را قدرت مهم و باثبات در منطقه خواند و گفت: ایران ظرفیت رهبری منطقه را برای برقراری صلح و آرامش دارد و عادی‌سازی روابط با تهران به نفع کشورهای اروپایی است. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000