هدر اصلی
1392/08/12 18:01:57
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران:

کشورهای تحریم‌کننده ایران، بیشتر متضرر شدند

گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان ظهر امروز (یکشنبه ۱۲/۸/۹۲) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
کشورهای تحریم‌کننده ایران، بیشتر متضرر شدند گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان ظهر امروز (یکشنبه 12/8/92) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/50987.jpg کشورهای,تحریم‌کننده,ایران،,بیشتر,متضرر,شدند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به علایق و اشتراکات تاریخی دو ملت، حضور نمایندگان ارامنه در مجلس شورای اسلامی را نماد نگاه جمهوری اسلامی ایران به هموطنان غیرمسلمان خواند و اظهار داشت: در طول تاریخ همواره مردم دو کشور ایران و ارمنستان روابطی دوستانه و مبتنی بر همزیستی مسالمت‌آمیز داشته‌اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان را عامل شکوفایی استعدادهای ملت ایران دانست و افزود: با مدیریت هوشمندانه، جمهوری اسلامی ایران در دوران تحریم، پیشرفت‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف علوم و فناوری داشته است و کشورهای تحریم‌کننده بیشترین ضرر را کرده‌اند.

وی در همین راستا گفت: مردم ایران، دوستان دوران سختی‌ها را شناختند.

بروجردی در پایان فضای ایجاد شده بعد از انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران را مثبت و رو به رشد خواند و تصریح کرد: فضای بعد از انتخابات ایران فرصت مناسبی برای کشورهای اروپایی است که بتوانند آغازی دوباره برای گسترش تعطیلات دوستانه در چارچوب منافع ملی جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

در ادامه این دیدار گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران با ابراز خوشوقتی از سفر به کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بااهمیت در منطقه دانست و گفت: مقامات عالی‌رتبه ارمنستان، جمهوری اسلامی ایران را نه تنها کشوری همسایه، بلکه دوست و متحد خود در عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای می‌دانند.

ساهاکیان در پایان با ارزیابی مثبت از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مطمئناً هر دستاورد مثبت جمهوری اسلامی ایران برای مصالح ارمنستان مفید خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet