هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میر کاظمی در گفتگو با خانه ملت: تقاضای جهانی گاز باید افزایش یابد

سرقت کاندنسیت ازخط لوله گورزین و قاچاق به کشورهای عربی/ وزارت نفت به مجلس گزارش دهد

سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وابستگی به گاز و مصرف آن در جهان افزایش پیدا کند،‌ گفت: کشورهای تولیدکننده و صادرکننده درقیمت گذاری گاز انسجام بیشتر ی پیدا کنند.
دوشنبه 13 آبان 1392 ساعت 13:05
سرقت کاندنسیت ازخط لوله گورزین و قاچاق به کشورهای عربی/ وزارت نفت به مجلس گزارش دهد رییس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وابستگی به گاز و مصرف آن در جهان افزایش پیدا کند،‌ گفت: کشورهای تولیدکننده و صادرکننده درقیمت گذاری گاز انسجام بیشتر ی پیدا کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/42757.jpg سرقت,کاندنسیت,ازخط,لوله,گورزین,و,قاچاق,به,کشورهای,عربی/,وزارت,نفت,به,مجلس,گزارش,دهد Icana

سید مسعود میرکاظمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درباره پایین بودن قیمت جهانی گاز به نسبت سایر فراورده های نفتی و اینکه  کشورهای تولید کننده و صادرکننده برای متعادل کردن قیمت چه سیاستی را باید دنبال کنند؟ گفت: وابستگی به گاز باید بیشتر و مصرف آن افزایش یابد ضمن اینکه کشورهای تولید کننده و صادر کننده هم در قیمت گذاری گاز باید انسجام بیشتری پیداکنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، درباره ضرورت تجدیدنظر در ساختار مجمع صادرکنندگان گاز، گفت: مجمع صادرکنندگان گاز چند سالی است که تشکیل شده  و با توجه به اینکه قبلا چنین مجمعی وجود نداشت هنوز کارکرد واقعی اش مشخص نیست.

وی در ادامه درباره سرقت کاندنسیت ازخط لوله صادراتی میعانات گازی گورزین و قاچاق به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس، گفت: من هم نمی دانم و امروز از رسانه ها شنیدم و فکر می کنم که باید گزارشی در این باره از وزارت نفت بگیریم.

رییس کمیسیون انرژی مجلس در ادامه با اشاره به ارزان بودن قیمت جهانی گاز، گفت: قیمت گاز به نسبت سایر انرژی ها مثل نفت خام و میعانات گازی و یا فراورده بنزین و نفت و گاز و سرمایه گذاری که برای انتقال آن انجام می شود ارزان تر است و تولید آن به به ضرر کشورهای تولید کننده است.

میرکاظمی با بیان اینکه تولید گاز محدود است و انتقالش شرایط سخت تری دارد، افزود: باید سرمایه گذاری بیشتری برای تولیدگازصورت گیرد به نحوی که بخش اعظم انرژی کشورها به جای فراورده و سایر منابع هیدرو کربنی، گاز باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس در ادامه درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی در کمیسیون انرژی مجلس، گفت: هنوز وزارت نفت گزارش مکتوبی در این باره به کمیته تحقیق و تفحص نداده است به همین دلیل گزارش کمیته آماده ارایه در کمیسیون نیست./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000