عید سعید غدیرخم
1392/08/13 14:02:52
سرویس اقتصادی
جزئیات جلسه مشترک مجمع نمایندگان خراسان رضوی با نوبخت /

خبرخوش نوبخت دردیدار با نمایندگان/ آغاز42 پروژه عمرانی با فاینانس چینی درآینده نزدیک

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با جزئیات جلسه مشترک مجمع نمایندگان خراسان رضوی با نوبخت را تشریح کرد و گفت: در جلسه شب گذشته مقرر شد با توجه به رکودی که در پروژه های عمرانی وجود دارد، از چند روز آینده پروژه های عمرانی که فاینانس چین را دارند و قراردادهای آن تنظیم شده آغاز و عملیاتی شود.
خبرخوش نوبخت دردیدار با نمایندگان/ آغاز42 پروژه عمرانی با فاینانس چینی درآینده نزدیک نایب رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با جزئیات جلسه مشترک مجمع نمایندگان خراسان رضوی با نوبخت را تشریح کرد و گفت: در جلسه شب گذشته مقرر شد با توجه به رکودی که در پروژه های عمرانی وجود دارد، از چند روز آینده پروژه های عمرانی که فاینانس چین را دارند و قراردادهای آن تنظیم شده آغاز و عملیاتی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43550.jpg خبرخوش,نوبخت,دردیدار,با,نمایندگان/,آغاز42,پروژه,عمرانی,با,فاینانس,چینی,درآینده,نزدیک Icana

رمضانعلی سبحانی فر درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در تشریح جزئیات نشست شب گذشته مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: خبر خوشایندی که در جلسه شب گذشته از سوی آقای نوبخت اعلام شد این بود که با توجه رکودی که در پروژه های عمرانی وجود دارد، از چند روز آینده پروژه های عمرانی که فاینانس چین را دارند و قراردادهای آن تنظیم شده آغاز و عملیاتی شود.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، ورزشن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قرارداد فاینانس حدود 42 پروژه با کشور چین تنظیم شده است و آماده عملیاتی شدن است و تنها موضوع سهم 705 درصد پیش پرداخت و آورده ایران بود که با توجه به مصوبه اصلاح بودجه 92 به دولت اجازه داده شد حداکثر 6 درصد از منابع صندوق توسعه ملی را نزد بانک های دولتی سپرده گذاری و بانک نیز تا دو برابر آن را به صورت تسهیلات در اختیار دولت قرار دهد و سهم 705 درصد آورده ایران برای فاینانس چین از این محل تأمین می شود.

وی با بیان اینکه فرایند اداری پروژه های مذکور آغاز شده است، ادامه داد: بعد از تأیید اصلاح بودجه 92 از سوی شورای نگهبان به زودی عملیات آغاز پروژه های مذکور آغاز می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: پروژه هایی که قرار است طی چند روز آینده آغاز شود 42 پروژه بزرگ کشور هستند که شامل هفت طرح فولادی، طرح های پتروشیمی، راه و سایر موارد می شود.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: در جلسه شب گذشته درباره مسائل استانی خراسان رضوی بحث هایی مطرح شد و با توجه به اینکه در آستانه تدوین لایحه بودجه 93 کشور از سوی دولت قرار داریم مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی جلسه ای با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با حضور استاندار استان ترتیب دادند که در چند محور بحث هایی مطرح شد.

سبحانی فر با بیان اینکه سهم اعتبارات استان خراسان رضوی در بودجه 92 که 7/5 است، گفت: با توجه به جمعیت و پراکندگی استان خراسان رضوی نظر نمایندگان و استاندار خراسان رضوی بر این بود که این میزان در لایحه بودجه 93 به 5/7 تا 8 درصد افزایش یابد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی افزود: استان خراسان رضوی سالانه حدود 25 میلیون نفر زائر علی ابن موسی الرضا(ع) را دارا است و با توجه به شاخص های جمعیتی و با توجه به شاخص های جمعیتی و مساحتی باید سهم اعتبارات استان حدود 8 درصد تعیین شود.

عدم تخصیص بودجه دویست هزار میلیارد تومان زیارتی

وی با بیان اینکه بودجه زیارتی نیز در بودجه 92، حدود دویست هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: تا کنون رقمی از این اعتبار تخصیص پیدا نکرده است که انتظار داریم این اعتبارات تخصیص داده شود.

بودجه زیارتی به همه استان ها تسری پیدا کرد

سبحانی افزود: در برنامه پنجم توسعه مقرر شده بودجه زیارتی صرفا برای شهرهای زیارتی لحاظ شود اما در بودجه 92 این رقم به تمام استان های کشور تسری پیدا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: درخواست نمایندگان این بود که بودجه زیارتی به شهرهای زیارتی اختصاص یابد که در بودجه 93 مورد توجه قرار گیرد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی افزود: با توجه به رکود حاکم بر پروژه های عمرانی استان انتظار می رود توجه بیشتری به این استان شود.

وی با اشاره به مزیت های گردشگری و زیارتی استان خراسان رضوی گفت: یکی از این مزیت ها جاده حرم تا حرم، قطار برقی خراسان است و همچنین پروژه های عمرانی مانند تأمین آب شرب و پروژه های راه استان با توجه به کمبودهایی که وجود دارد باید مورد توجه باشد ک در جلسه دیشب مطرح شد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان تأکید کرد: در نهایت جمع بندی این شد که با توجه به مزیت های استان قرار شد کار گروه هایی برای تهیه نقشه راه استان و اعتبارات استان در بودجه 93 هر چه سریعتر تشکیل شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: توزیع عادلانه اعتبارات نیز مدنظر نمایندگان بود که آقای نوبخت به این موضوع اعتقاد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet