هدر اصلی
1392/08/13 21:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی فر مطرح کرد:

آغاز تامین مالی سهم ایران در پروژه‌های مشترک با چین/تابش نور امید به پروژه‌های نیمه‌کاره عمرانی

عضو کمیسیون صنایع مجلس می گوید: در پی اعمال تحریم‌های اقتصادی غرب بر ضد جمهوری اسلامی ایران، کشور چین نیز از دادن فاینانس به ایران طفره می‌رفت اما از یک سو با گشایشی که در سطح دیپلماتیک اتفاق افتاد و از سوی دیگر تغییر رویکرد سیاسی چین به دلیل تغییر دولت در این کشور، فضا به نفع ایران تغییر کرد و حالا قرار بر سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری چین در پروژه‌های عمرانی ایران شده است.
آغاز تامین مالی سهم ایران در پروژه‌های مشترک با چین/تابش نور امید به پروژه‌های نیمه‌کاره عمرانی عضو کمیسیون صنایع مجلس می گوید: در پی اعمال تحریم‌های اقتصادی غرب بر ضد جمهوری اسلامی ایران، کشور چین نیز از دادن فاینانس به ایران طفره می‌رفت اما از یک سو با گشایشی که در سطح دیپلماتیک اتفاق افتاد و از سوی دیگر تغییر رویکرد سیاسی چین به دلیل تغییر دولت در این کشور، فضا به نفع ایران تغییر کرد و حالا قرار بر سرمایه‌گذاری 20 میلیارد دلاری چین در پروژه‌های عمرانی ایران شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/44056.jpg آغاز,تامین,مالی,سهم,ایران,در,پروژه‌های,مشترک,با,چین/تابش,نور,امید,به,پروژه‌های,نیمه‌کاره,عمرانی Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛رمضان‌علی سبحانی‌فرگفت: در دیداری که شب گذشته با محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در خصوص مسائل ملی و استانی مربوط به استان خراسان رضوی بحث و تبادل نظر کردیم.

وی اشاره به وعده نوبخت برای رفع موانع مالی پروژه‌های عمرانی کشور،‌ گفت: با اصلاح لایحه بودجه سال 1392 و اجازه مجلس به دولت برای برداشت 6 درصدی از منابع ارزی صندوق توسعه ملی و سپرده‌گذاری این مبلغ در بانک‌ها در پرداخت تسهیلات تا سقف دو برابر موجودی از سوی نظام بانکی، زمینه تامین سهم 7.5 درصدی ایران در پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشترک با کشور چین به وجود آمد.
 
نایب رییس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با اشاره به انعقاد قرارداد فاینانس برخی پروژه‌های عمرانی با کشور چین، گفت: با رفع مانع قانونی، قرارداد تامین مالی 42 پروژه بزرگ ملی که قرارداد فاینانس آنها با کشور چین بسته شده است، به زودی به مرحله عملیاتی می‌رسد.
 
وی موضوع 42 طرح عمرانی نیمه‌کاره ملی را مربوط به طرح‌های فولادی، پتروشیمی و راه دانست و افزود: به جز این طرح‌ها، پروژه‌های عمرانی دیگری نیز وجود دارد ولی عمده طرح‌ها مربوط به این سه بخش است.

نماینده مردم سبزوار از تشکیل کارگروهی با مشارکت دو عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و استانداری سخن گفت و افزود: نقشه توسعه استان خراسان رضوی در قالب لایحه بودجه 1393 و اعتبارات مورد نیاز برای تحقق این نقشه از سوی این کارگروه بررسی و پیشنهادات به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی منتقل می‌شود.
 
سبحانی‌فر خواستار افزایش اعتبارات استان مطبوعش متناسب با سرانه جمعیتی و پراکنش جمعیت شد و افزود: اعتبارات استان از 5.7 باید به 8 درصد افزایش یابد در غیر این صورت نمی‌توان در مزیت‌های نسبی استان که شامل صنعت گردشگری و زیارتی است، سرمایه‌گذاری کرد.
 
نایب رییس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی پروژه حرم تا حرم و احداث قطار برقی تهران – مشهد را از بسترهای توسعه استان مطبوعش دانست و افزود: استان خراسان رضوی در زمینه آب و راه با وضعیت نامطلوبی مواجه است./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet