آغاز هفته وحدت
1392/08/14 09:16:41
سرویس صحن
به منظور تأمین نظر شورای نگهبان؛

اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تا پایان سال 93 تمدید شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تمدید اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تا پایان سال ۹۳ رأی مثبت دادند.
اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تا پایان سال 93 تمدید شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تمدید اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تا پایان سال 93 رأی مثبت دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/43444.jpg اجرای,آزمایشی,قانون,مدیریت,خدمات,کشوری,تا,پایان,سال,93,تمدید,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 14 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری به منظور تأمین نظر شورای نگهبان به تمدید اجرای آزمایشی این قانون تا پایان سال 93 رأی مثبت دادند.

گفتنی است نمایندگان با 142 رأی موافق، 21 مخالف و 11 ممتنع از 239 نماینده حاضر در مجلس تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مذکور را تا پایان سال 93 به تصویب رساندند.

براین اساس ایرج عبدی سخنگوی کمیسیون اجتماعی  مجلس با بیان اینکه این کمیسیون در صدد بود به منظور تأمین نظر شورای نگهبان بر لایحه مذکور تجدید نظر کند افزود: در ماده واحده این لایحه آمده بود که مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8 مهر 86 تا پایان سال 93 تمدید می شود و بر این اساس دولت مکلف است پیشنهاد متن نهایی قانون مذکور را حداکثر 6 ماه قبل از پایان مهلت مزبور جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه شورای نگهبان بر این ماده واحده ایراد گرفته بود کمیسیون اجتماعی بر آن شد تا عبارت "دولت مکلف است پیشنهاد متن نهایی قانون مذکور را حداکثر 6 ماه قبل از پایان مهلت مزبور جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید" را از ماده واحده لایحه مذکور حذف کند.

همچنین نعمتی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس  به عنوان مخالف افزود: این لایحه در واقع وضعیت قانون خدمات کشوری را تعیین تکلیف می کند اما اینکه بخواهیم عبارت مذکور را از ماده واحده حذف کنیم کار درستی نیست زیرا این مهم باعث می شود تا سردرگمی و بی قانونی در کشور ایجاد شود.

لازم به ذکر است لاهوتی به عنوان موافق لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی مدیریت خدمات کشوری گفت: حذف عبارت مذکور هیچ تأثیری در ماده واحده ندارد زیرا خواسته یا ناخواسته اجرای آزمایشی قانون مذکور را تا پایان سال 93 تمدید کرده و دولت را مکلف می کند که قبل از پایان یافتن اجرای این قانون متن نهایی قانون را به مجلس تقدیم کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet