هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاسیون و صاحبنظران خواستار شدند؛

دولت نیازمند نقد سازنده است نه هیاهوی سیاسی

سرویس دیگر رسانه‌ها
در حالی که هنوز روزهای سپری شده از عمر دولت یازدهم به عدد 100 نرسیده برخی از افراد و محافل بساط مواخذه و حساب کشی گسترده اند.در این مدت عمده تمرکز دولت در حوزه اقتصادی، بر حل مشکلات معیشتی و در حوزه سیاست خارجی بر مذاکرات هسته‌ای با غرب استوار بوده است، منتقدان نیز عمده تمرکز خود را روی این دو حوزه گذاشته‌اند.
سه‌شنبه 14 آبان 1392 ساعت 11:13
دولت نیازمند نقد سازنده است نه هیاهوی سیاسی در حالی که هنوز روزهای سپری شده از عمر دولت یازدهم به عدد 100 نرسیده برخی از افراد و محافل بساط مواخذه و حساب کشی گسترده اند.در این مدت عمده تمرکز دولت در حوزه اقتصادی، بر حل مشکلات معیشتی و در حوزه سیاست خارجی بر مذاکرات هسته‌ای با غرب استوار بوده است، منتقدان نیز عمده تمرکز خود را روی این دو حوزه گذاشته‌اند. http://cdn.icana.ir/d/019/51273.jpg دولت,نیازمند,نقد,سازنده,است,نه,هیاهوی,سیاسی Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛در این میان مقام معظم رهبری که همواره از زمان آغاز به کار دولت یازدهم بر ضرورت حمایت همه جانبه از دولت تأکید داشته‌اند، روز دوازدهم آبان سال‌جاری در دیدار دانش آموزان و دانشجویان بار دیگر حمایت خود از دولت و بخصوص دستگاه دیپلماسی که در این مدت هجمه‌های بسیاری را مقابل خود دیده اعلام کردند.

اکنون سؤال جدی افکار عمومی این است که برخوردهای اخیر مخالفان تا چه اندازه با مواضع رهبری و منافع ملی سازگار است با دکتر محمدرضا خباز و حجج اسلام رسول منتجب نیا و قدرت الله علیخانی به گفت‌وگو نشستیم.

        
دولت به راهی که مردم ترسیم کرده‌اند با قوت ادامه دهد

قدرت الله علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایران با بیان این‌که انتقادات در کشور نسبت به دولت با دو هدف متفاوت بیان می‌شود، معتقد است: برخی نقدها از سر دلسوزی و برای حل سریع‌تر مشکلات اقتصادی و معیشتی است که امروز در کشور نگرانی‌هایی را به وجود آورده؛ اما عده‌ای هستند که تمام کارهایی که از سوی دولت انجام می‌شود را از روی اغراض سیاسی و شخصی مورد نقد و هجمه قرار می‌دهند.

مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که این افراد به دنبال بهانه و «کوه ساختن از هر کاهی» هستند ادامه داد: برخی از این افراد حتی گاهی در اجتماعات عظیم، از هیأت مذاکره‌کننده ایران نیز انتقاد کرده و بی‌اعتمادی را در جامعه به وجود می‌آورند که البته رهبر انقلاب پاسخ دندان شکنی را به آن‌ها دادند و هیأت مذاکره‌کننده را مورد تأیید قرار دادند و گفتند این‌ها بچه‌های انقلاب هستند.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که دولت نباید در مقابل این قبیل انتقادات و هجمه‌ها هراسی به خود راه داده و باید راه خود را که توسط رأی مردم ترسیم شده با قوت ادامه بدهد و تنها به خواست عمومی مردم که یکی از آن‌ها حل مشکلات اقتصادی است توجه کند. علیخانی در ادامه این گفت‌وگو با بیان این‌که افراطیون گروه اندکی هستند ولی می‌خواهند همه چیز در اختیارشان باشد، خاطرنشان کرد: آن‌ها از آنجایی که دولت‌ مورد نظرشان در انتخابات رأی نیاورده است لذا این مسائل و فضاسازی‌ها را رها نمی‌کنند. وی همچنین با اشاره به وعده رئیس‌جمهور مبنی بر این‌که در صد روز اول فعالیت دولت گزارشی از وضعیت کشور را به مردم ارائه خواهد داد، ‌از وزرای دولت خواست که هر یک با توجه به حوزه تحت امر خود، گزارشی را از وضعیت کنونی کشور و آنچه وی از آن به عنوان «فاجعه» در سال‌های اخیر یاد کرد، برای مردم ارائه کنند و بگویند که چه هزینه‌های سنگینی روی دوش این دولت گذاشته شده است.
 
                                                     
مردم دست افراطیون را خوانده اند

حجت‌الاسلام منتجب نیا نیز گفت: از آنجا که هر مسئول اجرایی و هر گروهی که مسئولیتی را بر عهده دارد نمی‌تواند معصوم باشد ما نیز از هیچ دولتی نباید انتظار داشته باشیم که اشتباهی مرتکب نشود اما آنچه مهم است این است که دولت درصدد خدمت باشد و با استفاده از نیروهای کارآزموده، نخبگان جامعه و ظرفیت‌های موجود کشور برای حل مشکلات همه توان خود را به کار بگیرد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در ادامه لزوم سازنده بودن انتقادات را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: ما از دولتی که بعد از هشت سال ویرانی و خرابی روی کار آمده و با مشکلات متراکم شده بسیاری مواجه است به هیچ وجه نباید انتظار معجزه داشته باشیم و انتقادمان باید متناسب با شرایط موجود باشد. وی در ادامه تأکید کرد که اگر این نکات و شرایط را مورد توجه قرار دهیم مشخص می‌شود که امروز چه کسانی انتقاد صادقانه و سازنده می‌کنند و چه کسانی تخریب می‌کنند!

به گفته حجت‌الاسلام منتجب نیا، کسانی که در انتخابات شکست خوردند درصدد انتقامجویی و تسویه حساب هستند و تلاش می‌کنند با سنگ‌اندازی و چوب لای چرخ گذاشتن دولت جدید آن را نا کارآمد نشان دهند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: به عنوان مثال در حوزه سیاست خارجی تصمیمی در نظام گرفته شده و با تأیید مقام رهبری است و تعدادی از عقلای قوم و مجرب مسئول این کار شده‌اند و کار را پیش می‌برند اما عده‌ای تندرو سنگ‌اندازی می‌کنند و در حوزه اقتصادی نیز مغزهای متفکر اقتصادی برای به حداقل رساندن مشکلات اقتصادی مردم جمع شده‌اند اما عده‌ای راه افتاده‌اند و اجازه نمی‌دهند که این امور به ثمر برسد.

وی با اشاره به این‌که برخوردهایی که با وزرای آقای روحانی تاکنون شده نشان می‌دهد که عده‌ای می‌خواهند مانع موفقیت و پیروزی آقای روحانی و دولت ایشان شوند، تأکید کرد: دولت باید بدون توجه به آن‌ها با کمال متانت و آرامش کار خود را انجام دهد، چراکه مردم این‌ها را شناخته‌اند و دست افراطیون و کارشکن‌ها را خوانده‌اند و حالا امیدشان به برنامه‌های دولت است.
 
       
آقایان از لاک انتخابات بیرون بیایند

محمدرضا خباز نیزبا اشاره به تفاوت‌ها میان انتقادات سازنده و تخریب گفت: انتقادکننده‌ای که با نیت اصلاح و به قصد خدمت مطلبی را بیان می‌کند و قصدش اصلاح امور می‌باشد، کار او پسندیده است اما عده‌ای نیز با هدف تخریب انتقاد می‌کنند و قصدشان عیب‌جویی، کوچک کردن دولتمردان و انداختن آن‌ها از نظر مردم است. معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری در ادامه با بیان این‌که این کار نه عقلی و نه شرعی و نه پسندیده است و عقلای هیچ جناحی نیز آن را نمی‌پسندند، ادامه داد: عده‌ای در کشور دولت را به سازشکاری متهم می‌کردند اما رهبری در سخنان اخیر خود فرمودند این کار غلط است که ما سیاستمداران خودمان را سازشکار خطاب کنیم. وی افزود: مرز بین انتقاد سازنده و تخریب همین جا روشن می‌شود؛ لذا اکنون کسانی که در نوشته‌ها و گفته‌های خود دولت را به سازشکاری متهم می‌کردند، اگر به دلیل اطلاعات نادرستی که به جامعه پمپاژ کرده‌اند از ملت عذرخواهی کردند ‌معلوم می‌شود که نیتشان الهی بوده است اما اگر عذرخواهی نکردند و همان روش سابق را ادامه دادند مشخص می‌شود که این‌ها به دنبال تخریب دولت هستند.

به گزارش ایران؛خباز با اشاره به «کار سخت و پرزحمتی که دولت یازدهم آغاز کرده است» به برخی منتقدان دولت توصیه کرد از «لاک انتخابات» بیرون بیایند چرا که انتخابات برای 24 خرداد بوده و اکنون تمام شده است!/
پایان پیام
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000