هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با موافقت نمایندگان؛

یک فوریت طرح مدیریت و کاهش حوادث و سوانح رانندگی تصویب شد

سرویس صحن
نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح مدیریت و کاهش حوادث و سوانح رانندگی موافقت کردند.
سه‌شنبه 14 آبان 1392 ساعت 12:03
یک فوریت طرح مدیریت و کاهش حوادث و سوانح رانندگی تصویب شد نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح مدیریت و کاهش حوادث و سوانح رانندگی موافقت کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/40705.jpg یک,فوریت,طرح,مدیریت,و,کاهش,حوادث,و,سوانح,رانندگی,تصویب,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 14 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با 113 رأی موافق، 40 مخالف و 12 ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر با یک فوریت طرح مدیریت و کاهش حوادث و سوانح رانندگی موافقت کردند.

همچنین نمایندگان با 90 رأی موافق، 65 مخالف و 12 ممتنع از مجموع 220 نماینده حاضر با دو فوریت طرح مدیریت و کاهش حوادث و سوانح رانندگی مخالفت کردند.

سیدعیسی دارایی از پیشنهاد دهندگان این طرح در لزوم دو فوریت آن، گفت: تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن دومین رتبه را در کشور اختصاص داده است.

وی ادامه داد: سالیانه حداقل 19 هزار و حداکثر 32 هزار نفر براثر تصادفات جان خود را از دست می دهند و حدود 5 هزار میلیارد تومان خسارت برای کشور به ارمغان می آورد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: آمارهای ارائه شده با میانگین جمعیت فاصله زیادی دارد و باید را ارتقا ظرفیت های نیروهای پلیس و برطرف کردن ضعف های قانونی و به روز نبودن آن مشکلات در این حوزه را حل کرد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در مخالفت با دو فوریت طرح مدیریت و کاهش حوادث و سوانح رانندگی گفت: این طرح با اصل 75 قانون اساسی مغایرت دارد و تصویب این طرح هزینه های به دولت وارد می کند که منابع آن مشخص نیست و نباید به دولت هزینه وارد کرد.

ابوترابی فرد در پاسخ به اخطار جعفرزاده ایمن آبادی گفت: اکنون بحث دو فوریت مطرح است و زمانی که به تصویب بندهای آن برسیم به اخطار شما نیز توجه می شود.

میرقسمت موسوی اصل در موافقت با طرح مدیریت و کاهش حوادث و سوانح رانندگی، گفت: لزوم تصویب دو فوریت این طرح به دلیل هزینه های تصادفات که 180 هزار میلیارد در سال 86 و افزایش رو به رشد آن است و برای دفاع از جان انسان ها باید با دو فوریت این طرح موافقت شود.

غلامرضا کاتب در مخالفت با طرح مدیریت و کاهش حوادث و سوانح رانندگی، گفت: زمان رسیدگی به این طرح زمان بیشتری لازم دارد، کار کارشناسی در بدنه دولت انجام شود و به عنوان لایحه به مجلس ارائه شود و این طرح با ماده 142 آیین نامه داخلی مجلس مغایرت دارد.

ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر آیین نامه ای این نماینده مجلس گفت: معاونت قوانین مجلس بحث مغایر بودن با ماده 142 آیین نامه داخلی را به ما اعلام نکرده است.

نادر قاضی پور در موافقت با این طرح تصریح کرد: با اختصاص بودجه لازم به نیروی انتظامی و بالا بردن کیفیت خودروها باید مانع کشته شدن هموطنان در سراسر کشور شویم و ما در مجلس حضور پیدا کرده ایم از حقوق مستضعفان حمایت کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000