هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
توکلی:

برای مبارزه با ریزگرد اقدام قانونی نشده است

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای مبارزه با پدیده ریزگردها اقدام قانونی یا پیشنهاد خاصی وجود ندارد.
سه‌شنبه 14 آبان 1392 ساعت 12:23
برای مبارزه با ریزگرد اقدام قانونی نشده است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای مبارزه با پدیده ریزگردها اقدام قانونی یا پیشنهاد خاصی وجود ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/44029.jpg برای,مبارزه,با,ریزگرد,اقدام,قانونی,نشده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمدتقی توکلی درخصوص مقابله پدیده ریزگردها افزود: تاکنون برای مبارزه با این پدیده اقدام قانونی یا پیشنهاد خاصی داده نشده و فقط تمهیداتی برای حفظ سلامت افراد در معرض آن اندیشیده شده که از جمله این اقدامات می‎توان به تعطیلی مدارس در روزهای بحرانی، اخطارهای رسانه‎ای و... اشاره کرد.

وی اضافه کرد: برای حمایت از استان‎هایی که مورد تهدید جدی این پدیده هستند و از خسارت‎ها و مشکلات آن در امان نیستند در کمیسیون کشاورزی مجلس وضعیت آنها مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است.
توکلی ادامه داد: این پدیده در چند سال اخیر به طور جدی کشور را با مشکل روبرو کرده و متاسفانه تاکنون برای مقابله با آن مدیریت صحیح و اقدام خاصی صورت نگرفته است.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته دولت، پروژه‎ها و طرح‎های اجرایی را با هماهنگی کشورهای سوریه و عراق برای تصفیه و کاهش ریزگردها داشته که می‎توان از جمله این اقدامات را مالچ‎پاشی در مناطقی که کانون تولید ریزگردها هستند برشمرد؛ اگرچه مالچ‎پاشی از نظر بهداشت و سلامت ایراد دارد اما در کاهش گردوغبار موثر است.
 
به گزارش ایسنا،وی بیان کرد: خشکسالی‎ها و کاهش خروجی آب رودخانه‎های این کشورها تولید گردوغبار را شدت بخشیده و باعث افزایش ریزگردها شده است./
پایان پیام
 
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار