خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/08/14 13:57:39
سرویس بین الملل
منصوری آرانی در گفتگو با خانه ملت:

محاکمه مرسی غیرقانونی است/ بی‌توجهی به آراء مردمی عامل تشدید تنش در مصر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه محاکمه مرسی غیر قانونی است، گفت: بی توجهی به آراء مردمی، تنش ها در مصر را افزایش می دهد.
محاکمه مرسی غیرقانونی است/ بی‌توجهی به آراء مردمی عامل تشدید تنش در مصر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه محاکمه مرسی غیر قانونی است، گفت: بی توجهی به آراء مردمی، تنش ها در مصر را افزایش می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/45877.jpg محاکمه,مرسی,غیرقانونی,است/,بی‌توجهی,به,آراء,مردمی,عامل,تشدید,تنش,در,مصر Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، درباره محاکمه محمد مرسی رئیس جمهور برکنارشده مصر، گفت: مرسی در یک انتخابات مردمی برای ریاست جمهوری مصر انتخاب شد و رئیس جمهور قانونی این کشور است.

نماینده مردم کاشان، آران وبیدگل درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقدامات برخی گروه های تندرو در مصر برای محاکمه مرسی غیرقانونی بوده و اگر قراراست رئیس جمهوراین کشور تغییر پیدا کند این اقدام باید از سوی آراء مردم صورت گیرد.

وی درباره خشونت و درگیری های اخیر مصر درواکنش به محاکمه مرسی، تصریح کرد: تا زمانی که در مصر تعقلی در میان آحاد مردم شکل نگیرد، اینگونه اتفاقات ادامه خواهد داشت.آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه درگسترش بحران در مصرنقش اساسی داشته و آنها آرامش در این کشور را بر نمی تابند.

منصوری افزود: رژیم صهیونیستی دراین تفکر است که با قطع زنجیره صلح و دوستی میان کشورهای اسلامی آرامش منطقه را دستخوش تغییرات بسیاری کند، قطعا سرویس های اطلاعاتی کشورهای مزدور واستکباری در حوادث و وقایع خونین مصر بسیار موثر بودند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، بیان کرد: به طورحتم افرادی که متاثراز حضوراخوان در کشورهای مختلف هستند به غیرقانونی بودن محاکمه مرسی اعتراض خواهند کرد، به نظر باید یکبار دیگر برای روشن شدن بسیاری از مسائل اتفاقات مصر را از برکناری مبارک تا آشوب های اکنون این کشور مرور کرد. زیرا این حوادث هیچ کدام به سود دنیای اسلام نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: تا زمانی که به آراء مردم توجه نشود، تنش ها در مصر ادامه داشته و این کشور روی آرامش را نخواهد دید بنابراین برای پایان دادن به جنگ و خونریزی در مصر یا باید به انتخابات گذشته بازگشت، یا اینکه انتخابات سالم دیگری برگزار شود.

در روزی که محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع مصر برای محاکمه به دادگاه برده شد، قاهره پایتخت این کشور شاهد درگیری شدیدی میان طرفداران و مخالفان وی بود. به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در این درگیری ها که در خیابان های نزدیک محل برگزاری دادگاه صورت گرفت، علاوه بر مخالفان مرسی، نیروهای امنیتی نیز وارد عمل شدند تا طرفداران اخوان را پراکنده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet