آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سالک در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان تأکید کرد:

لزوم حفظ مجموعه تاریخی نظامی گنجوی در جمهوری آذربایجان

سرویس بین الملل
جوانشیر آخوندف سفیر جمهوری آذربایجان با سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دیدار کرد.
سه‌شنبه 14 آبان 1392 ساعت 16:46
لزوم حفظ مجموعه تاریخی نظامی گنجوی در جمهوری آذربایجان جوانشیر آخوندف سفیر جمهوری آذربایجان با سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دیدار کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/51249.jpg لزوم,حفظ,مجموعه,تاریخی,نظامی,گنجوی,در,جمهوری,آذربایجان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سالک در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه تاریخی مثبت روابط دو کشور ایران و آذربایجان نسبت به توسعه و گسترش این روابط در تمامی زمینه‌ها اعم از مسائل فرهنگی، مذهبی، ارتباطات بین شهروندان و سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی ابراز امیدواری کرد.

وی در ادامه حفظ مجموعه میراث‌های فرهنگی میان دو کشور را از نکات بسیار حائز اهمیت در روابط دو کشور دانست و گفت: اهتمام به حفظ میراث فرهنگی باید همواره مورد توجه مسئولان دو کشور به‌عنوان محور دوستی و برادری و تقویت روابط فیمابین باشد.

وی در همین زمینه بر حفظ مجموعه تاریخی نظامی گنجوی تاکید کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به حل و فصل سوءتفاهمات ناشی از تحریف تاریخ در حوزه مسائل فرهنگی از طریق گفت‌وگو تاکید کرد و گفت: دو کشور ایران و آذربایجان همواره دو کشور دوست و برادر بوده و آمادگی جهت تقویت دوستی‌ها و رفع اختلافات همواره در روابط دو کشور مشهود است.

وی در همین زمینه دفاع از حقوق اسلامی از جمله مساجد و مسلمانان جمهوری آذربایجان، حفظ آثار شعرایی چون نظامی گنجوی، حافظ و سعدی به‌عنوان شعرای فراملی و حفظ آیین‌های اسلامی و باستانی را وظیفه دو کشور قلمداد کرد و گفت: اینگونه آثار جزو میراث مشترک فرهنگی دو کشور است و هر دو کشور در جهت حفظ این آثار باید تلاش مشترک نمایند.

جوانشیر آخوندف سفر جمهوری آذربایجان در تهران نیز در این دیدار با اشاره به علاقه‌مندی و تمایل جمهوری آذربایجان نسبت به تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: میراث‌های فرهنگی مشترک میان دو کشور همواره میان مردم و مسئولان دولت جمهوری آذربایجان قابل احترام بوده و جمهوری آذربایجان نسبت به حفظ و بقای آن از هیچ حمایتی دریغ نخواهد کرد. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000