هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در دیدار بروجردی با سفیر نروژ درتهران مطرح شد؛

غرب درمذاکرات آینده با ایران باید به رفع تحریم ها اقدام کند

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در دیدار با سفیر نروژ با بیان اینکه اقدامات وفعالیت های هسته ای ایران تحت نظارت آژانس است، گفت: رفع تحریم های یک جانبه غرب خواسته ملت ایران است.
سه‌شنبه 14 آبان 1392 ساعت 19:13
غرب درمذاکرات آینده با ایران باید به رفع تحریم ها اقدام کند رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در دیدار با سفیر نروژ با بیان اینکه اقدامات وفعالیت های هسته ای ایران تحت نظارت آژانس است، گفت: رفع تحریم های یک جانبه غرب خواسته ملت ایران است. http://cdn.icana.ir/d/019/51300.jpg غرب,درمذاکرات,آینده,با,ایران,باید,به,رفع,تحریم,ها,اقدام,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، ینس پیتر شمپرود سفیر نروژ در تهران امروز سه‌شنبه (14 آبان)   با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دیدار و گفت‌وگو کرد. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سابقه خوب روابط میان دو کشور ایران و نروژ گفت: مجلس شورای اسلامی از سیاست‌های دولت جدید مبنی بر توسعه و گسترش روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اروپایی براساس احترام متقابل و در راستای منافع طرفین حمایت می‌کند.

بروجردی در ادامه ضمن اشاره به پرونده هسته‌ای کشورمان گفت: اقدامات و فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کاملا روشن و بدون ابهام و تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت می‌گیرد.

وی افزود: دستیابی به بمب هسته‌ای هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران ندارد و ایران مخالف وجود حتی یک بمب هسته‌ای در جهان می‌باشد.

بروجردی در ادامه با اشاره به مذاکرات کشورمان با گروه 1+5 گفت: به رسمیت شناختن حق دستیابی ملت ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و رفع تحریم‌های ظالمانه یکجانبه اعمال شده غرب علیه مردم ایران از افکار عمومی ما از مذاکرات آینده با گروه 1+5 است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند تحولات منطقه علی‌الخصوص بحران سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شروع درگیری‌ها و مناقشات در سوریه تا به امروز همواره از حل مسئله از طریق دیپلماتیک حمایت کرده است.

وی ضمن اشاره به برگزاری کنفرانس ژنو 2 برای حل بحران سوریه افزود: برقراری آتش‌بس پایدار، ایجاد امنیت و سپردن سرنوشت سوریه به مردم این کشور نقش بسزایی در ایجاد آرامش تا برگزاری انخابات 2014 خواهد داشت و حمایت همه کشورهای منطقه از برقراری صلح و امنیت در سوریه و اجماع بر پایان دادن به خونریزی‌ها از جمله راه‌های رسیدن کنفرانس ژنو 2 به نتیجه مطلوب طرفین می‌باشد.

روز به روز به طرفداران حل مسئله سوریه از طریق دیپلماتیک افزوده می شود

ینس پیتر شمپرود سفیر نروژ نیز با اشاره به سطح همکاری‌های فعلی نروژ و ایران گفت: نروژ از گسترش روابط اقتصادی و تجاری خود با جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند.

سفیر نروژ با اشاره به بحران سوریه گفت: حل مسئله سوریه از طریق دیپلماتیک و به وسیله مذاکره طرفین در کنفرانس ژنو 2 مسئله‌ای است که علاوه بر حمایت کشور نروژ روز به روز به طرفداران آن افزوده می‌شود.

 ینس پیتر شمپرود در پایان این دیدار حول تحولات منطقه و چشم‌انداز همکاری‌های دو کشور ایران و نروژ در عرصه‌های مختلف منطقه‌ای و جهانی با علاءالدین بروجردی مذاکره و تبادل‌نظر کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000