عید سعید غدیرخم
1392/08/15 11:45:26
سرویس اجتماعی
افضلی‌فرد:

بازگشت چک 16 میلیاردی نافی پیگیری قضایی پرونده دانشگاه ایرانیان نیست

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی درباره پیگیری موضوع چک ۱۶ میلیاردی دانشگاه ایرانیان، گفت: بازگشت این مبلغ به خزانه دولت مانع از پیگیری قضایی و حقوقی پرونده دانشگاه ایرانیان نیست.
بازگشت چک 16 میلیاردی نافی پیگیری قضایی پرونده دانشگاه ایرانیان نیست سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی درباره پیگیری موضوع چک 16 میلیاردی دانشگاه ایرانیان، گفت: بازگشت این مبلغ به خزانه دولت مانع از پیگیری قضایی و حقوقی پرونده دانشگاه ایرانیان نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/45668.jpg بازگشت,چک,16,میلیاردی,نافی,پیگیری,قضایی,پرونده,دانشگاه,ایرانیان,نیست Icana

مصطفی افضلی‌فرد درگفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، توضیح داد:‌ پرونده چک 16 میلیاردی دانشگاه ایرانیان از سوی دادستان دیوان محاسبات به دادگاه عمومی انقلاب تهران ارجاع داده شده ‌است.

نماینده مردم اردبیل، نمین،  نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، گفت: از این پرونده ارجاعی یک نسخه هم به کمیسیون اصل نود فرستاده شد تا مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

وی افزود: کمیسیون اصل نود پس از بررسی این پرونده نظر خود را به دادگاه اعلام خواهد کرد تا برای صدور حکم، مفید واقع شده و بتواند برخی از شبهات را برطرف کند.

 

جرم اصلی در مورد دانشگاه ایرانیان هزینه‌کرد در غیر مورد معین است

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: صدور چک 16 میلیاردی از مصادیق هزینه کرد در غیر مورد معین است و این موضوع خود جرم محسوب می‌شود و بیشترین انتقادات بر عملکرد دانشگاه ایرانیان همین موضوع است.

وی گفت: اگرچه این مبلغ به خزانه دولت برگشت داده شده، اما این اقدام نمی‌تواند نافی پیگیری قضایی و حقوقی عملکرد غیر قانونی مسئولان در رابطه با هزینه‌کرد در غیر مورد معین باشد.

 

باید روند صدور مجوز دانشگاه از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد

افضلی فرد همچنین درباره مجوز اخذ شده دانشگاه ایرانیان از شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: مجوزی مبنی بر تأیید اساسنامه دانشگاه ایرانیان در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد از جانب شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر شده که روند اعطای این مجوز باید مورد بررسی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی افزود: در حال حاضر تنها موضوع مورد بررسی کمیسیون اصل نود بحث 16 میلیارد پول اهدایی به دانشگاه ایرانیان است البته در رابطه با  مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد تا شورا، گزارشی از روند صدور مجوز دانشگاه ایرانیان تهیه و پس از یک هفته به کمیسیون اصل 90 ارایه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet