ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/08/17 10:01:00
سرویس اقتصادی
فتحی پور:

حمایت از تولید ملی نباید در حرف خلاصه شود /دولت ارز مورد نیاز تولید کنندگان را تامین کند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر حمایت عملی از تولید ملی ،گفت: برای حمایت از تولید ملی و بهبود فضای کسب و کار در عمل، باید شورای پول و اعتبار ارائه تسهیلات بانکی را تسهیل ودولت نیز ارزمورد نیاز تولید کنندگان را تامین کند.
حمایت از تولید ملی نباید در حرف خلاصه شود /دولت ارز مورد نیاز تولید کنندگان را تامین کند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر حمایت عملی از تولید ملی ،گفت: برای حمایت از تولید ملی و بهبود فضای کسب و کار در عمل، باید شورای پول و اعتبار ارائه تسهیلات بانکی را تسهیل ودولت نیز ارزمورد نیاز تولید کنندگان را تامین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42984.jpg حمایت,از,تولید,ملی,نباید,در,حرف,خلاصه,شود,/دولت,ارز,مورد,نیاز,تولید,کنندگان,را,تامین,کند Icana

ارسلان فتحی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،با تاکید بر حمایت از تولید ملی و بهبود فضای کسب و کار گفت: شورای پول و اعتبار در راستای حمایت از تولید ملی و بهبود فضای کسب و کار باید در تصمیمات خود به موضوع ارائه تسهیلات بانکی و تامین ارز تولید کنندگان  توجه بیشتری کند.

نماینده مردم کلیبر، خدا آفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که خیلی از تولید کنندگان پول پرداخت کرده اند و ثبت سفارش و واردات کالا نیز انجام داده اند اما هنوز به آنها ارز پرداخت نشده است لذا باید در این خصوص مصوبات لازم اتخاذ شود و دولت ارز مورد نیاز تولید کنندگان را در تامین کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: موضوع مهم دیگری که باید همه مسئولان در نظر داشته باشند این است که حمایت از تولید ملی نباید در حرف خلاصه شود و باید این مهم را عملیاتی کرد البته آنچه مشخص است که باید شرایط لازم را فراهم کرد تا به رشد و رونق اقتصادی دست یافت.

 فتحی پور در خصوص تعیین نرخ سود بانکی گفت: در جلسه کمیسیون اقتصادی موضوع تعیین نرخ سود بانکی مطرح شده که قرار بر این شد فعلا مصوبه قبلی پا برجا بماند.

وی ادامه داد: در تعیین سود بانکی باید با رعایت بانکداری اسلامی، منافع تولید کنند گان در نظر گرفته شود و از طرفی زمینه برای جذب نقدینگی فراهم شود.

فتحی پور در خصوص فروش اوراق مشارکت افزود: موضوع فروش اوراق مشارکت در کمیسیون اقتصادی مطرح شده است و هدف این است با فروش و عرضه اوراق مشارکت ضمن جذب نقدینگی، منابع لازم بر تولید و اجرای پروژه های عمرانی تامین شود .

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در خصوص تعیین قیمت اوراق مشارکت باید تورم و شرایط اقتصادی کشور لحاظ شود، البته به دلیل اینکه عرضه اوراق مشارکت، در برنامه چهارم آمده است لذا باید برای فروش اوراق مشارکت در برنامه پنجم مجلس، مجوزلازم را ارائه کند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet