هدر اصلی
1392/08/18 11:16:55
سرویس دیگر رسانه‌ها_
انتقاد جلیلی از رویکرد مجلس به فرجی دانا برای انتصاب توفیقی و میلی منفرد:

عدم احراز صلاحیت افراد برای وزارت دلیلی برای از زندگی ساقط کردن آن ها نیست

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: جایگاه وزارت ، جایگاهی اداری و سیاسی است و زیر مجموعه های وزیر جایگاه اداری دارد نه سیاسی و باید توجه داشت که شاید این دو فرد از نظر مجلس صلاحیت احراز مقام وزارت را نداشته باشند اما دلیل نمی شود که این افراد باید از زندگی ساقط شوند.
عدم احراز صلاحیت افراد برای وزارت دلیلی برای از زندگی ساقط کردن آن ها نیست عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: جایگاه وزارت ، جایگاهی اداری و سیاسی است و زیر مجموعه های وزیر جایگاه اداری دارد نه سیاسی و باید توجه داشت که شاید این دو فرد از نظر مجلس صلاحیت احراز مقام وزارت را نداشته باشند اما دلیل نمی شود که این افراد باید از زندگی ساقط شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/48530.jpg عدم,احراز,صلاحیت,افراد,برای,وزارت,دلیلی,برای,از,زندگی,ساقط,کردن,آن,ها,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ اسماعیل جلیلی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: انتصاباتی که که در هفته گذشته رخ داد منجر به این موضوع شد که نمایندگان تذکری به وزیر علوم و تحقیقات بدهند و برخی دوستان نیز شتابزده بحث استیضاح را  مطرح کردند که نشان می دهد این رویکرد در مجلس احساسی است.
نماینده مردم مسجد سلیمان و اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:وزیری که به یک وزارتخانه می شود حق انتخاب یکسری از افراد را دارد که این افراد تابع یکسری از مقررات مختلف در مدیریت ها به کار گرفته می شوند.
جلیلی تصریح کرد: برخی از دوستان در مجلس اذعان می کنند که دوفردی که به عنوان وزرای پیشین معرفی شده و رای اعتماد از مجلس نگرفته اند- که البته یکی از آن ها رای اعتماد نگرفت چرا که از اساس دکتر توفیقی به عنوان وزیر معرفی نشد- صلاحیت ندارند تا در زیر مجموعه های وزارت علوم فعالیت کنند.
وی ادامه داد: باید توجه داشت که شاید این دو فرد از نظر مجلس صلاحیت احراز مقام وزارت را نداشته باشند اما دلیل نمی شود که این افراد باید از زندگی ساقط شوند.
جلیلی تاکید کرد: در موقعیت های دیگر بر اساس قانونی که تحت عنوان قانون خدمات کشوری تصویب کردیم، مدیران میانی انتخاب و منصوب می شوند لذا انتخاب مدیران میانی سیاسی نیست چرا از اساس این مقام سیاسی نیست و مجلس در صورتی می تواند در این انتخاب ها دخالت کند که از لحاظ عملکردی ایرادی بر آن ها وارد باشد  
وی افزود:جایگاه وزارت ، جایگاهی اداری و سیاسی است و زیر مجموعه های وزیر جایگاه اداری دارد نه سیاسی .
جلیلی خواهان صبر بیش تر نمایندگان برای طرح مسئله استیضاح شد و گفت:این رفتار احساسی بود و در نهایت تبدیل به نامه ای به آقای رییس جمهور شد تا در انتصاب ها دقت شود.
وی تصریح کرد: مجلس باید توئجه داشته باشد که دولت می خواهد برای پیشبرد اهداف و برنامه هایش از مدیرانی استفاده کند که بداند می توانند اهداف و برنامه هایش را محقق سازند.
به گزارش مجلس نیوز(پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ارسال نامه به رییس جمهور را حق مجلس توصیف و تصریح کرد: در بحث انتخاب و انتصاب اگر ایرادی وجود دارد باید قانون مدیریت خدمات کشوری را اصلاح کنیم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet