ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/08/19 09:43:39
سرویس صحن
روحانی در دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان(4):

سجادی در حوزه ورزش همه مراحل تجربی و علمی را پیموده است

رئیس جمهور با بیان اینکه سجادی تقریبا همه مراحل تجربی و علمی را در این زمینه پیموده است، افزود: استاد، صاحب نظر، کارآزموده، پرتلاش و از زمانی که وی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی شده همه کسانی که در کار ورزش حرفه ای و قهرمانانه هستند به ویژه آموزش و پرورش بسیار استقبال کردند.
سجادی در حوزه ورزش همه مراحل تجربی و علمی را پیموده است رئیس جمهور با بیان اینکه سجادی تقریبا همه مراحل تجربی و علمی را در این زمینه پیموده است، افزود: استاد، صاحب نظر، کارآزموده، پرتلاش و از زمانی که وی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی شده همه کسانی که در کار ورزش حرفه ای و قهرمانانه هستند به ویژه آموزش و پرورش بسیار استقبال کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/49973.jpg سجادی,در,حوزه,ورزش,همه,مراحل,تجربی,و,علمی,را,پیموده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،حسن روحانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ادامه داد: استفاده از ظرفیت تحلیلی جامعه و پیدا کردن نقش و جایگاه ایران در منطقه و اینکه افکار عمومی قانع شود که ایران دنبال لجباری نیست و با منطق با دنیا مواجه می‌شود و همچنین دنیا باور می‌کند که جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح کشتار جمعه نیست و این نشان می‌دهد که مذاکره نتایجش به نفع دو طرف تمام می‌شود که این همان بازی برد- برد است.

رئیس جمهور تاکید کرد: اگر می‌خواهیم در مذاکرات موفق شویم، نیاز به حمایت نمایندگان، ملت بزرگ و نیاز به حمایت و هدایت مقام معظم رهبری داریم؛ پس ما با مجلس شورای اسلامی در کنار یکدیگر اهداف بلند ملی را دنبال می‌کنیم.

روحانی افزود: من خودم را هنوز هم بیش از آنکه یک مسئول اجرایی بدانم یک مجلسی می‌بینم، به هر حال 20 سال در خانه ملت خادم مردم بودم و حال چند ماهی است که این مسئولیت بر دوش من گذاشته شده است و امیدوارم همه ما دست به دست هم دهیم تا این راه را ادامه دهیم.

رئیس نهاد اجرایی کشور در ادامه تاکید کرد: غرض اصلی از اینکه امروز در مجلس حضور یافتم، معرفی وزیر ورزش و جوانان است؛ این وزارتخانه مهم، وزارتخانه‌ای اجتماعی و فرهنگی است.

وی تصریح کرد: جوانان در انقلاب اسلامی بار سنگینی را برای پیروزی انقلاب بر دوش گرفتند؛ 13 آبان 1357 یک گوشه از حضور جوانان و نوجوانان در انقلاب اسلامی بود.

روحانی با اشاره به اینکه من در حوادث 15 خرداد 1342 قم به همراه یکی از دوستان طلبه‌ام از صبح در تظاهرات شرکت کردیم که در این تظاهرات دوست من به شهادت رسید، گفت: در آن زمان من حدود 14 الی 15 سال سن داشتم و دوست من 17-16 سن داشت که وقتی در این تظاهرات شرکت کردیم، دوستی که به شهادت رسید حجت‌الاسلام هیبت‌الله طالقانی بود که این نشان می‌دهد که جوانان و نوجوانان از همان آغاز در متن انقلاب بودند.

رئیس قوه مجریه کشور تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب در دوران دفاع مقدس جوانان نقش بزرگی را ایفا کردند و بعد از جنگ هم در دوران سازندگی کشور حضور فعالی داشتند.

وی گفت: یادتان هست زمانی که در اوایل پیروزی انقلاب مسئله جهاد مطرح شد این مدارس بودند که در گروه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی در مزارع حضور داشتند تا به کشاورزان کمک کنند، بنابراین امروز نوبت ما است به این همه تلاش، ایثار، فداکاری، جهاد و شهامت پاسخ دهیم.

روحانی با تاکید بر اینکه جوانان ما نیازمند شغل هستند، افزود: امروزه جوانان نیاز به شرایط مناسب برای ازدواج، مسکن و گذراندن اوقات فراغت خود هستند، همچنین نیاز به نجات از دشمنان بدخواهی که به زندگی آنها از لحاظ اجتماعی و فرهنگی و بحث اعتیاد تهاجم می‌کنند، دارند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور ادامه داد: بدون شک بخشی از بار بزرگ جوانان بر دوش وزارت ورزش و جوانان است، البته از عمر این وزارتخانه زمان زیادی نگذشته است و لذا اندام‌های این وزارتخانه هم به اندازه کافی رشد نکرده است، اما در عین حال همه ما باید کمک کنیم تا این وزارتخانه بتواند به مسئولیت سنگین خود بپردازد.

وی در ادامه به مسئله ورزش اشاره کرد و یادآور شد: ورزش بیشتر شبیه حالت گذراندن اوقات فراغت یا تفریح بود، اما امروزه ورزش جزو زندگی شده است و بدون آن دستیابی به سلامت، نشاط اجتماعی امکان‌پذیر نیست.

رئیس هیات دولت یازدهم با بیان اینکه ورزش بهترین وسیله برای یافتن اوقات فراغت است، تصریح کرد: ورزش کم‌هزینه‌ترین وسیله است و اگر بخواهیم با معضلات اجتماعی بجنگیم، می‌توان از تشویق جوانان به ورزش استفاده کرد.

روحانی با بیان اینکه ورزش از ابعاد مختلف جزو زندگی اجتماعی و فردی شده است و ما نیاز داریم تا ورزش همگانی را توسعه دهیم، گفت: برای توسعه ورزش بانوان نیز کارهای عقب‌افتاده زیادی داریم، زیرا از دیگر کشورها در این زمینه عقب افتاده‌ایم و باید آن را جبران کنیم.

وی افزود: جوانان پسر برای آنکه ورزش کنند، کوچه و خیابان و یا میدان را می‌توانند به ورزشگاه موقت خود تبدیل کنند، اما برای دختران و زنان ما نیاز به سرمایه‌گذاری است.

رئیس نهاد اجرایی کشور ادامه داد: چقدر افتخارآمیز است تا بانوان جوان ما با حجاب اسلامی در صحنه‌های بین‌المللی حضور پیدا می‌کنند؛ آن بانوی جوانی که پرچم را بر دوش می‌گیرد و در میدان حرکت می‌کند باعث افتخار کشور است، گر چه در آن زمان نیز بعضی‌ها نقد کردند که چرا باید این دختر پرچم را بر دوش بگیرد! اما ما باید احساس غرور کنیم.

روحانی گفت: ما یک نظام اسلامی را در این کشور جاری کرده‌ایم که این نظام به همه ابعاد زندگی مردم می‌پردازد، ایجاد افتخار برای جمهوری اسلامی ایران است و اسلام مانع هیچ فعالیت نیست اما اعتقاد دارد این فعالیت به بهترین شکل صورت بگیرد ، بنابراین باید در زمینه ورزش به ویژه دوران دبستان تا دبیرستان برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کرد. 

رئیس جمهور گفت: همیشه یکی از بحث ها این بود که در امر ورزش شخصی که تخصص این امر را دارد و پیشکسوت است مسئولیت را بر دوش بگیرد که دولت به این ندا پاسخ مثبت داده و امروز وزیری برای ورزش و جوانان معرفی شد که از آغاز و از دوران شهید باهنر، شهید رجایی به عنوان مسئول ورزش و مدیر کل در آموزش و پرورش کارخود را آغاز کرد.

روحانی با بیان اینکه سجادی تقریبا همه مراحل تجربی و علمی را در این زمینه پیموده است، افزود: استاد، صاحب نظر، کارآزموده، پرتلاش و از زمانی که وی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی شده همه کسانی که در کار ورزش حرفه ای و قهرمانانه هستند به ویژه آموزش و پرورش بسیار استقبال کردند.

وی با تأکید بر اینکه بر سوابق بسیار خوب، تجربه ارزشمند در امر ورزش و جوانان دکتر سجادی به دلیل مسئولیت در آموزش و پرورش امیدواریم، ادامه داد: گر چه ورزش امری بخشی و جوانان امری فرابخشی است اما هر کس که وزیر این وزارتخانه می شود باید به جوانان و ورزش توجه کند.

رئیس جمهور افزود: امیدوارم پایان امروز شاهد تکمیل دولت تدبیر و امید باشیم و از این پس با وزرا در کنار شما نمایندگان مرم در مسیر خدمت به مردم تلاش بیشتری آغاز کنیم و در همه صحنه های اجتماعی، فرهنگی، ورزش و جوانان توفیقات لازم به دست آوریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet