هدر اصلی
1392/08/19 11:42:22
سرویس سیاسی
شوهانی:

جهان به حسن نیت ایران پی برد/فرانسه قادربه تغییر روندمثبت مذاکرات نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه گام اول مذاکرات هسته‌ای را باید تمام شده دانست، گفت: فرانسه قادر به تغییر روندمثبت مذاکرات نیست.
جهان به حسن نیت ایران پی برد/فرانسه قادربه تغییر روندمثبت مذاکرات نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه گام اول مذاکرات هسته‌ای را باید تمام شده دانست، گفت: فرانسه قادر به تغییر روندمثبت مذاکرات نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/51712.jpg جهان,به,حسن,نیت,ایران,پی,برد/فرانسه,قادربه,تغییر,روندمثبت,مذاکرات,نیست Icana

احمد شوهانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مذاکرات دو روزه تیم مذاکره‌ هسته‌ای ایران با گروه 1+5 را مثبت ارزیابی کرد و گفت: روند پیشرفت مذاکرات بسیار مثبت بود و باید این مذاکرات فشرده شب گذشته به نتیجه مناسبی که همان تصویب بیانیه و موافقت‌نامه بود ختم می‌شد، اما به‌علت مخالفت فرانسه این مذاکرات به نتیجه‌ای نرسید.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به هر حال اقدامات مناسبی در مذاکرات هسته‌ای در دو روز اخیر انجام شد، از طرف دیگر برای اولین بار طرفین میز مذاکره به‌صورت جدی و فشرده برای رفع و حل پرونده هسته‌ای حضور داشتند.

وی با اعلام اینکه مرحله اول مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 را باید تمام شده فرض کنیم، تصریح کرد: هم‌اکنون افکار عمومی جهان به حسن نیت ایران در رفع نگرانی‌های جامعه جهانی پی برده است، همچنین ایران به تمام کشورها اثبات کرد که دیپلماسی را در اولویت اصلی خود قرار داده است.

شوهانی با تأکید بر ترس مقامات رژیم صهیونیستی از پیشرفت مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، گفت:‌ قطعا کشورهای غربی باید به دور از القائات مقامات افراطی رژیم صهیونیستی تصمیم‌گیری کنند، تا در مذاکرات 29 آبان ماه به دستاورد مثبت و مطلوبی دست پیدا کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به مخالفت و سنگ‌اندازی فرانسه در مذاکرات این دوره هسته‌ای، افزود:‌ اقدامات این دفعه فرانسه بر خلاف با دوره‌های گذشته و سوابق این کشور بود، اما در کل این اقدامات در راستای اهداف و اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه فرانسه در چند سال اخیر به‌ویژه در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 به حاشیه رفته است، یادآور شد: به طور حتم فرانسه با این‌گونه اقدامات و اظهارات می‌خواهد بار دیگر وارد بازی و روند مذاکرات شده و نقش جدی‌تر در این‌باره انجام دهد.

شوهانی با تأکید بر اینکه فرانسه قادر به تغییر مسیر مثبت مذاکرات هسته‌ای نیست، یادآور شد: دستگاه دیپلماسی کشور باید بار دیگر با هوشمندی و سیاست، فرانسه را به مسیر مثبت مذاکرات باز گرداند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با اعلام اینکه توافق تیم مذاکره‌کننده ایران و گروه 1+5 برای برگزاری مذاکرات هسته ای در 29 آبان ماه را باید به صورت مثبت نگاه کرد، افزود: به نظر می‌رسد که مقامات این کشورها با اتخاذ این تصمیم به‌دنبال تصویب سریع و بدون وقفه طولانی توافق‌نامه هسته‌ای هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدوارم ظریف و تیم مذاکره‌کننده بتوانند پرونده هسته‌ای ایران را به سرانجام مناسبی برسانند، تا در آن منافع ملت ایران به‌طور کامل حفظ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet