وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر اصلی
1392/08/19 12:28:21
سرویس سیاسی
حقیقت پور:فرانسه وزنی در مذاکرات هسته‌ای ندارد

طرف‌های مذاکره برای دستیابی به نتیجه واحدجدی هستند

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه فرانسه جایی در مذاکرات هسته‌ای ندارد، گفت: طرف‌های مذاکره‌کننده برای دستیابی به نتیجه واحد جدی هستند.
طرف‌های مذاکره برای دستیابی به نتیجه واحدجدی هستند نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه فرانسه جایی در مذاکرات هسته‌ای ندارد، گفت: طرف‌های مذاکره‌کننده برای دستیابی به نتیجه واحد جدی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/42859.jpg طرف‌های,مذاکره,برای,دستیابی,به,نتیجه,واحدجدی,هستند Icana

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه، با مثبت ارزیابی کردن مذاکرات این دوره ایران با 1+5 گفت: مذاکرات این دوره بسیار جدی بود و جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از حقانیت برنامه صلح آمیز هسته ای خود نه تنها با اعضای 1+5 بلکه با کل دنیای استکبارمذاکره می کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر ونمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این دوره مذاکرات دیده شد برخی کشورهایی که دایعه دموکراسی، آزادی پیشرفت و توسعه دارند به نیابت از رژیم صهیونیستی خود را رسوا کردند، آمریکا در این دوره مذاکرات از مواضع تند و غیرمنطقی خود درباره برنامه صلح آمیز هسته ای ایران کوتاه آمد اما فرانسه با حمایت از مواضع استکباری رژیم صهیونیستی در این دوره از مذاکرات شرکت کرد.

وی افزود: قطعا کشورهای عضو 1+5 باید در برابر حقانیت مردم ایران زانو زده و در این باره باید از تیم مذاکره کننده کشورمان برای دفاع از منافع ملی و مقاومت دربرابر زیاده خواهی‌های غرب قدردانی کرد و برهمین اساس باید روند مذاکرات در 29 و 30 آبان پیگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید براینکه دنیا بداند فرانسه نماینده رژیم صهیونیستی دراین دوره از مذاکرات بود، تصریح کرد: فرانسه با مواضع منفی خود در این دوره از مذاکرات انتقام شکست خود در سوریه را از ایران گرفت، جمهوری اسلامی بر اعتقادات و آرمان های خود ایستادگی کرده و هیچ کشوری نمی تواند با خواسته های نابه جا مسیر مذاکرات را منحرف کند.

وی ابراز امیدواری اشتون و جان کری از  نتایج این دوره ازمذاکرات را مثبت خواند و گفت: ما امیدوار هستیم که تغییر رویکرد مثبت غرب به ویژه آمریکا ار برنامه صلح آمیز هسته ای ایران در مذاکرات آینده ادامه پیدا کند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، افزود: جمهوری اسلامی ایران از خطوط قرمز خود کوتاه نیامده، و شواهد حاکی از جدیت طرف های مذاکره کننده برای دستیابی به  نتیجه واحد دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet