هدر اصلی
1392/08/20 06:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدرپور:

فرانسه بلندگوی صهیونیست‌ها شده است/ غنی‌سازی را ادامه می‌دهیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تقدیر از عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در «طراحی هدف مشترک نهایی»، نسبت به عملکرد وزیر خارجه فرانسه انتقاد کرد.
فرانسه بلندگوی صهیونیست‌ها شده است/ غنی‌سازی را ادامه می‌دهیم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تقدیر از عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در «طراحی هدف مشترک نهایی»، نسبت به عملکرد وزیر خارجه فرانسه انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43360.jpg فرانسه,بلندگوی,صهیونیست‌ها,شده,است/,غنی‌سازی,را,ادامه,می‌دهیم Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عوض حیدرپورشهرضایی در خصوص عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده ما از بدو ورود این دوره به مسأله کاری جدی انجام داد و بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی را بسیار دقیق و منطبق بر منطق قوی نظام ارائه کرد.

وی افزود: هم مذاکرات دوره قبل و هم مذاکرات مقدماتی در نیویورک و هم مذاکرات اخیر در ژنو، بسیار قوی و مستدل و منطقی انجام شد و به نظر می رسد تیم مذاکره‌کننده توانست بسیار خوب از مواضع جمهوری اسلامی دفاع کند.
 
حیدرپور تصریح کرد: آنها چارچوب کلی مذاکرات و تقویم زمانی آن را دقیق تهیه کردند و پیشنهادات اصلی را تحت عنوان «هدف مشترک» به نتیجه برساندند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکرات ژنو آنگونه طراحی شد که در زمان‌بندی مدنظر جمهوری اسلامی به‌ طریقی گام‌ برداشته شود که اهداف فرعی گام نهایی را کاملا پیش بینی کرده و مدنظر قرار دهند.
 
حیدرپور از «طراحی هدف مشترک نهایی و گام آخر کار» به عنوان اقدام بسیار بزرگ در مذاکرات ژنو یاد کرد و متذکر شد: اتفاق مهم این دوره از مذاکرات، بالابودن سطح آن بود.
وی تصریح کرد: در 24 ساعت آخر مذاکرات همه وزرای خارجه کشورهای 1 + 5 به محل مذاکرات آمدند و به صراحت هم اقرار کردند مذاکرات بسیار سازنده و رو به جلو بود.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال به دو حاشیه مهم مذاکرات ژنو هم پرداخت و گفت: در این دوره از گفت‌وگوها، اوباما مرتباً با نتانیاهو در تماس بود و مواضع خود را با صهیونیست‌ها هماهنگ می کرد.
 
حیدرپور افزود: این اقدام که رئیس جمهور کشوری که مدعی ابرقدرتی در دنیاست، از یک رژیم کوچک و نامشروع و منفور ملت‌ها خط بگیرد و از تل آویو برای او تعیین تکلیف کنند، برای ملت آمریکا ذلت‌بار است.
 
وی تصریح کرد: وزیر خارجه فرانسه هم دقیقا مواضع رژیم صهیونیستی را اجرا و در واقع نقش بلندگوی صهیونیست‌ها را ایفا کرد اما آنها باید بدانند که رفتارهایشان تأثیری در اراده جمهوری اسلامی ندارد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در اهداف نهایی که ما تعیین کردیم، تصریح شده که جمهوری اسلامی دارای قدرت هسته‌ای است و مانند گذشته به غنی سازی ادامه می دهیم.
 
حیدرپور افزود: به‌هیچ عنوان قصد نداریم اورانیوم 20 درصد تولید شده در داخل کشور را به خارج ارسال کنیم و اگر به اورانیوم با غنای بیش از 5 درصد هم نیاز داشتیم، حتما غنی سازی را در حد نیاز صلح‌آمیز خود منطبق بر NPT انجام می دهیم.
 
به گزارش فارس،وی تصریح کرد: راکتور تهران به اورانیوم با غنای 20 درصد نیاز دارد که برای دو دهه آماده داریم و  نیاز به تولید بیشتر نداریم و لذا روی مواضع خود می ایستیم و نیازی نیست دیگران برای ما تعیین تکلیف کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس در پایان گفت: قطعا موضع‌گیری ها و رفتارهایی چون عملکرد فرانسوی ها در مذاکرات ژنو روی رفتار و اهداف ما تأثیری نخواهد داشت و فقط خود را به زحمت می اندازند و جایگاه خود را در بین ملت‌ها تنزل می‌دهند./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet